Росія вирішила привласнити частину внутрішніх вод Фінляндії та Литви – ЗМІ

Головна Сторінка » Росія вирішила привласнити частину внутрішніх вод Фінляндії та Литви – ЗМІ

Російська влада вирішила в односторонньому порядку змінити морські кордони з Литвою та Фінляндією у Балтійському морі, розширивши свої внутрішні морські води.

Про цей йдеться у проєкті постанови уряду, пише Moscow Times.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Президент Фінляндії сказав, як досягти миру в Україні

Згідно з документом, який підготувало Міністерство оборони РФ, внутрішніми морськими водами планується оголосити частину акваторії на сході Фінської затоки, а також поблизу міст Балтійськ та Зеленоградськ у Калінінградській області.

Для цього росіяни хочуть змінити географічні координати точок, що визначають положення вихідних ліній, від яких відмірюється ширина їхнього територіального моря, а також прилеглої зони біля узбережжя та островів.

Зокрема, планується скоригувати координати в зоні островів Йяхі, Соммерс, Голланд, Родшер, Малий Тютерс, Вігрунд, а також поблизу північного вхідного мису річки Нарва.

Натомість на кордоні з Литвою під перегляд потрапила зона Куршської коси у Гданській затоці, райони мису Таран, а також Балтійської коси.

Як стверджують автори постанови, чинні географічні координати, встановлені у 1985 році, вже “не повною мірою відповідають сучасній географічній обстановці”. Також точки нібито були зафіксовані “за морськими навігаційними картами дрібного масштабу”, що засновані на роботах середини XX століття, зазначають автори.

Міністерства закордонних справ Фінляндії та Литви поки ніяк не коментували російський документ.

Москва регулярно залякує Фінляндію через її вступ до НАТО.

Росія таким чином намагається стримати розширення впливу Альянсу на інші країни та готує інформаційне підґрунтя для тривалого протистояння з НАТО.