Росія з моря націлила на Україну “Калібри”

Головна Сторінка » Росія з моря націлила на Україну “Калібри”

17 листопада окупанти вивели у Чорне море на бойове чергування один ракетоносій, сумарний залп якого становить вісім ракет типу “Калібр”.

Загалом у Чорному морі знаходиться два ворожих кораблі РФ, повідомив офіційний Telegram-канал Військово-морських сил Збройних сил України.

“У Азовському морі чатує ворожий корабель. А в Середземному морі ще два російських судна, серед яких є носій крилатих ракет “Калібр”. Загальний його залп до восьми ракет”, – сказано в повідомленні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: РФ затягує із переміщенням своїх кораблів з Криму: які причини

За добу, в інтересах РФ, прохід Керченською протокою здійснили:

до Азовського моря -13 суден, із них дев’ять рухалися з протоки Босфор;

до Чорного моря – 10 суден, з яких сім продовжило рух у напрямку протоки Босфор.

Росія продовжує порушувати Міжнародну конвенцію з охорони людського життя на морі 1974 року (SOLAS), вимикаючи системи автоматичної ідентифікації (AIS).

Росіяни змушені були перемістити свої кораблі до Новоросійська з анексованого Севастополя. Йдеться про майже півтора десятки кораблів Чорноморського флоту. Зокрема до Новоросійська російські загарбники перекинули два фрегати проєкту 11356 “Адмірал Ессен” і “Адмірал Макаров”, три дизельні підводні човни, п’ять великих десантних кораблів і кілька малих ракетних кораблів.

Щодо пунктів базування, важливим є той момент, що ворог вже з Новоросійська вимушений періодично перекидувати свої одиниці і перешвартовувати в Туапсе, тому що повинен змінювати місце стоянки. Причального фронту там не вистачає. Логістичне обслуговування кораблів залишилась в окупованому Севастополі.