Росія з жовтня захопила 505 кв. км території України

Головна Сторінка » Росія з жовтня захопила 505 кв. км території України

Від початку наступальних операцій Росії у жовтні 2023 року окупанти на фронті захопили 505 кв. км території України.

У період з 1 січня по 28 березня 2024 року російські війська захопили майже на 100 кв. км більше, ніж за останні три місяці минулого року, повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

“Такий темп просування може бути зумовлений поєднанням нестачі зброї в українців та більш сприятливих погодних умов взимку, ніж восени”, – припускають військові аналітики.

Водночас у ISW зазначили, що це незначне збільшення темпів російського просування не відображає загрози російського оперативного успіху.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Путін збирається повністю заборонити українські книги на ТОТ

“Нестача матеріально-технічних засобів обмежує можливості ЗСУ проводити ефективні оборонні операції. Тим самим надає російським військам гнучкість у проведенні наступальних операцій, що може призвести до ускладнення і нелінійних можливостей для російських військ досягти значних оперативних успіхів у майбутньому”, – звітують експерти.

У квітні торік російський диктатор Володимир Путін видав указ, згідно з яким жителі ТОТ, які відмовляються від російських паспортів, стануть іноземними громадянами чи особами без громадянства. Такі особи мають право проживати на захоплених РФ територіях лише до 1 липня поточного року.