Росія заблокувала “зерновий коридор”

Головна Сторінка » Росія заблокувала “зерновий коридор”

Росія знову заблокувала роботу “зернового коридору”.

Країна-агресорка зупинила реєстрацію вхідного флоту до всіх портів України. Про це 1 червня повідомила пресслужба Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України.

Через це спільний координаційний центр (СКЦ) в Стамбулі оголосив про неможливість складання інспекційного плану на 1 червня.

А 30 та 31 травня РФ без пояснень зареєструвала для інспекції лише одне вхідне судно, що йшло в порт “Чорноморськ”. У той же час інші сторони СКЦ підтвердили до участі в Чорноморській Ініціативі 10 суден на три порти.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія вигадала, як зменшити ефективність “зернової угоди” Мінінфраструктури

“Деструктивна позиція Росії та відсутність зареєстрованих суден на інспекцію унеможливлює складання інспекційного плану на сьогодні, про що всі сторони були повідомлені Секретаріатом СКЦ. В черзі на інспекцію в територіальних водах Туреччини очікують 50 суден, на які має бути завантажено 2,4 млн тонн продовольства для світу. Це майже вдвічі більший обсяг, ніж було експортовано в травні”, ‒ йдеться у повідомленні.

При цьому зазначається, що деякі судна очікують інспекції уже понад три місяці.

“Це понад $1 млрд збитків, які позначаються на кінцевій вартості продовольства для світу. Таким чином РФ в черговий раз знайшла спосіб обмежити світ в їжі. Блокування реєстрації нового вхідного флоту, як і блокування найбільшого порту “Південний”, є грубим порушенням умов Зернової ініціативи, під якою підписалась і країна-агресор”, ‒ наголошують в Мінінфраструктури.

Нині українська делегація направила лист до Секретаріату СКЦ з вимогою відновити повноцінну роботу в складі трьох інспекційних команд та дев’яти інспекцій на день. Українські інспектори перебувають в СКЦ та готові негайно приступити до роботи в разі відновлення реєстрації суден.

“Сподіваємося, що партнери по Ініціативі все ж таки знайдуть рішення та припинять цей шантаж Росії всього світу. Адже значення Зернової ініціативи вже доведено світовим продовольчим ринком і світ не має мовчати. За 10 місяців роботи Зернової ініціативи експортовано понад 30,5 млн тонн продукції українських аграріїв. Сім місяців продовжується саботаж та гальмування роботи з боку російської делегації в СКЦ, в результаті чого світ недоотримав мінімум 20 млн тонн продовольства”, ‒ йдеться у повідомленні.

22 липня 2022 року Україна підписала договір із Туреччиною та ООН щодо розблокування українських портів для вивезення зерна. Другий договір Туреччина та ООН підписали з Росією.

Від початку дії “зернової угоди” Росія постійно погрожує вийти з неї. Утім, 17 травня стало відомо, що зернову угоду продовжили на 60 днів до 18 липня.