Росія закуповує за кордоном деталі до літаків – ISW

Головна Сторінка » Росія закуповує за кордоном деталі до літаків – ISW

Попри санкції, Росії вдається закуповувати західні деталі для військової техніки за кордоном.

Так, із 2022 року РФ закупила за кордоном компонентів для авіатехніки, в тому числі військової, на суму майже $500 млн. Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мінфін США запровадив проти РФ новий пакет санкцій

“Російський виробник військових і цивільних літаків і дочірня компанія російського державного оборонного конгломерату “Ростех” – “Яковлєв” (колишній “Іркут”) успішно обходять міжнародні санкції та закуповують військову техніку з-за кордону з 2022 року. Російське видання The Moscow Times повідомило, що “Яковлєв”, який виробляє винищувачі Су-30 і навчально-бойові літаки Як-130, з 2022 року закупив за кордоном військову техніку на суму майже 500 мільйонів доларів”, – йдеться у повідомленні.

Аналітики також зазначають, що у вересні 2023 року Росія відправила до Ірану літаки Як-130. Окрім того, The Moscow Times повідомляла, що “Яковлєв” переважно закуповував компоненти для радіолокаційного обладнання та програмованих контролерів для військових літаків.

Європейський Союз планує запровадити новий, чотирнадцятий пакет антиросійських санкцій.

За даними ЗМІ, буде заборонена перевалка російського скрапленого природного газу (СПГ), використання портів ЄС суднами, що перевозять товари, які сприяють російським військовим зусиллям, і посилена відповідальність за будь-які порушення санкцій.