Росія здійснює геноцид на окупованих територіях – ISW

Головна Сторінка » Росія здійснює геноцид на окупованих територіях – ISW

В лікарнях тимчасово окупованої РФ частини Луганської області матерям погрожують відбирати новонароджених дітей, якщо жоден із батьків не зможе довести, що вони мають російське громадянство.

Такі дії порушують статтю II(d) Конвенції про попередження злочину геноциду. Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

Аналітики нагадують, що голова Луганської обласної військової адміністрації Артем Лисогор повідомив, що з 6 травня мами, які народжують в лікарнях окупованої Луганської області, повинні будуть підтверджувати громадянство РФ хоча б у одного з батьків новонароджених для виписки з лікарні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росіяни “віджимають” в українців землі на ТОТ

В ISW зазначили, що якщо ця інформація достовірна, то такі дії порушують статтю II(d) Конвенції про попередження злочину геноциду та покарання за нього. Вона визначає геноцид як “запровадження заходів, спрямованих на запобігання народженню в групі”.

Окрім того, російські окупаційні чиновники продовжують зусилля з мілітаризації та індоктринації української молоді в окупованих районах України. Зокрема, в так званій ЛНР 1 травня заявили, що розробляють новий підручник, який викладає новітню історію окупованої Луганської області відповідно до російських стандартів освіти.

А окупаційний чиновник Запорізької області Володимир Рогов 2 травня заявив, що нещодавно у військово-патріотичних іграх російських військово-патріотичних молодіжних організацій “Рух Перших” і “Юнармія” в окупованих Бердянську та Мелітополі взяли участь 200 дітей.

Російські окупанти на півдні України проводять примусове виселення мешканців Голої Пристані, Коханів та Гладківки Херсонської області.

При цьому вивезеному населенню росіяни забороняють забирати з собою будь-які габаритні речі, дозволяють лише ручну поклажу.