Росіяни атакували “Охматдит” ракетою, в якій є західні компоненти – FT

Головна Сторінка » Росіяни атакували “Охматдит” ракетою, в якій є західні компоненти – FT

У ракеті Х-101, якою росіяни атакували “Охматдит”, є західні комплектуючі

Це свідчить, що Кремль успішно обходить західні санкції, пише Financial Times.

2021 року росіяни виготовили 56 таких ракет, а минулого року вже 420.

“Х-101 є однією з найсучасніших крилатих ракет Росії і має вирішальне значення для її кампанії повітряних ударів по Україні, що посилюється. Росія виробляє майже у вісім разів більше Х-101, ніж до повномасштабного вторгнення, і, як і раніше, залежить від запчастин із західних країн, особливо зі США”, – пишуть журналісти.

Керівниця дослідження санкцій в Інституті KSE в Києві Олена Бєлоусова зауважила, що завдяки технологіям Заходу ракети РФ стають “розумнішим” і їм простіше подолати ППО України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський сказав, для чого Путін обстріляв “Охматдит”

РФ запускала Х-101 по Україні у січні. Тоді виявили, що боєприпас містить 16 західних електронних пристроїв, зокрема американських та швейцарських. В Офісі президента казали, що зараз таких може бути до 50.

Їх росіяни купують на відкритому ринку та імпортують через Китай.

“Уся продукція здебільшого призначена для цивільного використання, причому деякі з них досить старі”, – підсумували в FT.

8 липня російські війська здійснили повітряну атаку різними видами ракет по Україні і столиці. Внаслідок ворожої атаки були руйнування і пошкодження цивільної інфраструктури у семи районах Києва.

У Шевченківському районі постраждала дитяча лікарня “Охматдит”.

Є велика ймовірність, що Росія цілеспрямовано атакувала дитячу лікарню “Охматдит”, заявила голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Даніель Белл.