Росіяни досі намагаються захопити острів Зміїний – Буданов

Головна Сторінка » Росіяни досі намагаються захопити острів Зміїний – Буданов

Росіяни досі намагаються відбити острів Зміїний.

По ньому регулярно завдають ракетно-бомбові удари, повідомив начальник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов у документальному проєкті “ГУР. Битва за море. Всі дороги ведуть в Крим”.

“Кілька разів до нас надходила інформація, і ми бачили її підтвердження, про підготовку росіянами подібної операції, як ми у свій час проводили. Але не змогли вони на це піти. Тому що побачили, що вибити гарнізон з острова вже нереально”, – наголосив він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українські захисники показали і розказали, як звільняли острів Зміїний

Острів звільнили 30 червня 2022 року. Це була спеціальна операція ГУР, яку підтримали інші види Збройних сил України. Завдяки цьому Україна відновила контроль у північно-західній частині Чорного моря та над усіма торгівельними шляхами.

“Звільнення острова Зміїний – це була стратегічна операція, тому що вона призвела до відновлення судноплавства. Росіяни про це стратегічне значення прекрасно знали, тому і захопили острів першого ж дня”, – повідомив Буданов.

30 червня 2022 року Сили безпеки та оборони визволили острів Зміїний від російських окупантів.

За словами голова української військової розвідки Кирила Буданова, операцію зі звільнення Зміїного почали планувати в середині березня 2022 року – вона тривала в декілька етапів.