Росіяни формують війська для завоювання Харкова – ISW

Головна Сторінка » Росіяни формують війська для завоювання Харкова – ISW

Російські військові формують Північне угруповання військ із елементів Ленінградського військового округу для проведення операцій на Бєлгородсько-Харківському оперативному напрямку.

Армія РФ не має достатніх сил для захоплення Харкова або Сум, однак будь-які операції в напрямку цих міст, відволікатимуть сили ЗСУ з інших напрямків фронту. Про це повідомляється у звіті Інституту вивчення війни (ISW).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У ніч на Великдень у Харкові знову лунали вибухи – ворожий дрон влучив у приватний сектор

Відомство посилається на інформацію українського військового оглядача Костянтина Машовця.

За даними аналітика, станом на 3 травня російські військові перекинули до складу Північного угруповання військ особовий склад і техніку 30-го мотострілецького полку (72-га мотострілецька дивізія, 44-й АК, ЛВО) та 128-ї окремої мотострілецької бригади. Росіяни роблять вигляд, що розвантажують на залізничних станціях в ізольованих районах Курської області війська і техніку для передислокації до Північного угруповання військ, щоб потім здійснити марш до місць дислокації в Бєлгородській області.

Машовець зазначив, що підрозділи 30-го мотострілецького полку спочатку були передислоковані на залізничну станцію Курськ, а опісля – перенесені далі у Бєлгородську область, щоб, імовірно, попрямувати до місць зосередження біля Харківської області.

Крім того, аналітик нагадав, що російські війська нещодавно посилили повітряні, безпілотні та ракетні удари по північно-східних прикордонних регіонах України, таких як Чернігівська, Сумська і Харківська області.

Машовець повторив оприлюднену раніше оцінку ISW, що російське Північне угруповання військ, скоріш за все, не зможе провести успішну наступальну операцію для захоплення Харкова, і припустив, що елементи російських 11-го АК, 44-го АК і 6-го АК (усі – ЛВО) в подальшому можуть спробувати провести обмежені наступальні дії або провести транскордонні рейди на територію Харківської та Сумської областей.

“Українські офіційні особи дедалі частіше попереджають про загрозу можливої майбутньої російської наступальної операції з метою захоплення Харкова. Однак російським військовим не вистачає необхідних для захоплення міста сил. Водночас, російські наступальні операції на Харків та Суми, будуть відволікати і перекидати Сили оборони з інших, більш важливих ділянок фронту”, – йдеться у звіті ISW.

У суботу, 4 травня, російські окупанти вчергове обстріляли Харків. Влучили по виробничому підприємству. Там сталася сильна пожежа.

Внаслідок влучання поранено п’ятеро людей.