Росіяни мають критичні втрати в Чорноморському флоті

Головна Сторінка » Росіяни мають критичні втрати в Чорноморському флоті

Чорноморський флот Російської Федерації після останніх атак українців зазнав критичних втрат.

Фактично Україна перша держава в історії, яка, не маючи жодного торпедоносця, змогла уразити підводний човен “Ростов-на-Дону” в Севастополі. Також було потоплено другий великий десантний корабель “Мінськ”, розповів в інтерв’ю OBOZREVATEL офіцер резерву ЗСУ, військовий експерт Андрій Крамаров.

Зараз Росія не може будувати такого типу кораблі, це втрата безповоротна.

За його словами, “Мінськ” вже другий після “Оленегорского горняка”. Росіяни використовували їх для логістики, для сполучення Новоросійську з портами, зокрема, в Керчі та Маріуполя. Цими кораблями вони доставляли вантажі військового призначення.

“Інші десантні військові кораблі вони зараз не можуть проводити крізь протоку Босфор. Ба більше, кораблі проєкту “Мінськ” це кораблі, які закладалися на верфі в Гданську ще 1983 року за Радянського Союзу. А підводний човен, який є носієм “Калібрів”, це також дуже вагома втрата”, наголосив він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: РФ після низки атак на свій флот передислокувала три великі десантні кораблі з Чорного моря в Азовське

Також 14 вересня було завдано пошкоджень одразу двом найновішим кораблям Росії, так званим патрульним кораблям. Вони закладалися в проєкт 2016 року та були введені в експлуатацію 2019-2021 роках.

“Були спущені на воду перші три кораблі. Четвертий мав бути спущений на воду 2022 року, загалом їх мало бути шість для всього флоту. Можна сказати, що частково це унікальний корабель, тому що при тому, що йдеться про легкий патрульний корабель, на ньому є зенітна установка Тор-М2КМ, спеціальна модифікація зенітної установки Тор для прикриття кораблів від різних типів безпілотників, в тому числі розвідувальних або ударних”, зазначив Крамаров.

Розглядалася можливість встановлення на ці кораблі пускових установок “Калібрів” на дві чи чотири ракети.

Останнім часом кількість атак на флот росіян значно побільшала.

Зокрема, 14 вересня Збройні сили України атакували надводними дронами російські кораблі в акваторії Чорного моря. Йдеться про судна окупантів проєту 22160 “Василь Биков”, повідомили аналітики Інституту вивчення війни (ISW).

Водночас бійці Сил спецоперацій ЗСУ допомогли здійснити атаку на окупований Севастополь. Захисники розкрили подробиці ураження російського підводного човна “Ростов-на-Дону” та десантного корабля “Мінськ” у ніч проти 13 вересня.

Також наші військові підбили російський ракетний корабель “Самум”. По ньому запустили морський дрон СБУ “Морський малюк”.

Після атак на російські військові кораблі у тимчасово окупованому Криму, війська РФ почали розосереджувати та ховати свої неушкоджені судна якомога далі від півострова.