Росіяни публічно закликають до мирних переговорів і одночасно продовжують ескалацію. Це ніяк не узгоджується – МВФ

Головна Сторінка » Росіяни публічно закликають до мирних переговорів і одночасно продовжують ескалацію. Це ніяк не узгоджується – МВФ

Росіяни публічно закликають до мирних переговорів з Україною.

При цьому вони посилили повітряні атаки, особливо за допомогою дронів і продовжують напади на вантажні судна в Чорному морі. Це ніяк не узгоджуються з мирними переговорами, йдеться у меморандумі МВФ з Україною.

“Ескалація Росії в листопаді-грудні не узгоджується з публічними закликами до мирних переговорів і створює більше страждань для людей, більше збитків і втрат для бізнесу та додатковий бюджет тиск витрат і підвищує потреби у фінансуванні”, – заявили у відомстві.

Енергетична ситуація в Україні продовжує залишатися дуже складною, зважаючи на те, що дефіцит електроенергії та відключення світла залежать від масштабу подальших атак Росії та температурними показниками у зимовий період, підкреслили в МВФ.

Всупереч надзвичайно складним умовам, що пов’язані з війною, економіка України при цьому показала чудові результати: стійкість зросла на 4,2 відсотка в річному обчисленні за перші 10 місяців 2024 року, і, як очікується, залишиться на рівні близько 4% до кінця року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: МВФ оновив базовий прогноз щодо тривалості війни в Україні

Економіка може відновитися швидше, особливо за умови покращення безпекової ситуації у коротші терміни. При цьому військові ризики залишаються вкрай високими, підкреслили в МВФ.

У відомстві вважають, що негативний сценарій передбачає більш тривалу та інтенсивну війну, відповідно й більш тривалий та інтенсивний шок для економіки. Тоді як за базовим сценарієм очікується, що війна закінчиться в четвертому кварталі 2025 року.

Також МВФ навів цифри гуманітарної катастрофи в Україні:

6,75 мільйона біженців перебувають за межами України;

майже 4 мільйони осіб є внутрішньо переміщеними;

майже 12 000 мирних жителів вбито і майже 26 000 поранено;

третина населення стикається з проблемою продовольчої безпеки.

МВФ оновив негативний сценарій для України на випадок більш інтенсивної війни.

Прогноз передбачає, що війна в країні триватиме до середини 2026 року.

Негативний сценарій передбачає тривалішу та інтенсивнішу війну і більш тривалий та інтенсивний шок для економіки, ніж базовий сценарій. Останній передбачає, що війна закінчиться в четвертому кварталі 2025 року.