Росіяни самі знищують свою церкву – Україна в ООН

Головна Сторінка » Росіяни самі знищують свою церкву – Україна в ООН

РФ тільки робить вигляд, що хоче захистити РПЦ в Україні. Насправді ж росіяни знищують церкву – крадуть єпархії, храми та майно.

Про це на засіданні Ради безпеки ООН заявила радниця постійного представника України в Організації Наталія Мудренко, повідомляє Укрінформ.

За її словами, Москва вкотре використала майданчик Радбезу для просування інтересів РПЦ де-факто державної церкви в Росії.

“Від початку вторгнення ця інституція фактично відповідає за ідеологічну підтримку агресії, а її очільник Кирило (Гундяєв) транслює наративи військової пропаганди в унісон з Кремлем”, – сказала Мудренко.

Вона також нагадала, що Гундяєв постійно доносить до своєї пастви, що війна проти України це “богоугодна справа”. При цьому він “досить чесно” оцінює роль своєї інституції в агресивній війні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Чернігові священник РПЦ напав на українського військового та покусав його

“Він не марнує часу на проповіді про мир і не посилається на біблійні заповіді на кшталт “не вбий”, а прямо закликає до мобілізації. Зокрема й церкву, яка має “молитися за владу і військових, а також бути на передовій”, – зазначила Мудренко.

Вона також заявила, що у самій Росії священники, які намагались говорити про мир, підпадають під внутрішні репресії.

Представниця України нагадала, що російська церква також бере безпосередню участь у окупації, захопивши всі три кримські єпархії УПЦ. Також вона нагадала про крадіжку єпархій – у Луганську, Алчевську та Ровеньках, яка відбулась у липні 2023 року.

“Нагадаю, що ці дії були вчинені проти тієї самої церкви, права якої російська делегація вдає, що захищає, зажадавши цього засідання”, – сказала Мудренко.

За її словами, за період російської агресії в Україні було повністю зруйновано 100 релігійних обʼєктів, а ще 500 зазначили пошкоджень.

Мудренко також пояснила суть проекту змін до законодавства України щодо діяльності релігійних організацій. За її словами, він має дуже чітку мету – “протидіяти спробам держави-агресора використовувати релігійні організації в Україні для цілей агресії”.

Прийняття відповідного законопроекту заборонить діяльність організацій, що афілійовані з керівними органами в країні-агресорі.

“Усі релігійні організації, належність яких до держави-агресора не буде встановлена судом, зможуть продовжувати свою діяльність”, – додала Мудренко.

Росія вирішила втретє за рік поскаржитись в ООН на нібито “переслідування” РПЦ в Україні. Для цього РФ ініціювала засідання Радбезу ООН.

Російська православна церква найняла лобіста у США за $1400 на годину для просування своїх інтересів в Україні. Зокрема, лобіст отримав гроші від фірми, яку найняв Вадим Новинський, підсанкційний екснардеп від забороненої ОПЗЖ та протодиякон цієї церкви.