Росію не запросять на річницю висадки Союзників у французькій Нормандії

Головна Сторінка » Росію не запросять на річницю висадки Союзників у французькій Нормандії

Нікого від Росії не запросять на заходи з нагоди 80-ї річниці висадки Союзників у французькій Нормандії через війну РФ проти України та занепокоєння деяких союзників щодо присутності росіян на заході.

Раніше на захід не хотіли запрошувати лише диктатора Володимира Путіна, пише Reuters із посиланням на два анонімні джерела серед дипломатів.

Проте деякі представники РФ будуть вітатися “на знак визнання жертви країни під час війни”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У США висловились про запрошення РФ на урочистості з нагоди річниці висадки союзників у Нормандії

Пізніше стало відомо, що російських представників взагалі не запросять на пам’ятні заходи, котрі мають відвідати президент Володимир Зеленський та лідер США Джо Байден.

“Коли є людина є проблема. Коли немає людини немає проблеми”, так щодо цієї ситуації одне з джерел видання цитувало радянського диктатора Йосипа Сталіна.

Раніше цього місяця ще троє інших дипломатів країн-членів Євросоюзу заявили Reuters, що низка держав блоку заявили: їм “буде непросто”, якщо РФ візьме участь через два роки після повномасштабного вторгнення в Україну.

6 червня 1944 року понад 150 000 військовослужбовців союзників здійснили повітряну, морську та наземну висадку в Нормандії на півночі окупованої нацистами Франції. Ця операція призвела до звільнення всієї Західної Європи.

За різними оцінками, Радянський Союз втратив понад 25 мільйонів у Другій світовій війні. Культ перемоги у так званій “Великій вітчизняній війні” став офіційною владною позицією під час правління диктатора Путіна.

Російські посадовці раніше відвідували церемонії з нагоди висадки у Нормандії.