Розгортання сил територіальної оборони відбуватиметься у три етапи: подробиці

Головна Сторінка » Розгортання сил територіальної оборони відбуватиметься у три етапи: подробиці

У складі Сил територіальної оборони Збройних сил України (ТрО) триває формування 25 бригад, які об’єднуватимуть понад 150 батальйонів.

Один регіон одна бригада. Один батальйон на район, повідомила пресслужба Міністерства оборони України за результатами наради представників оборонних відомств.

“Розгортання системи ТрО відбуватиметься у три етапи. На першому етапі бригади і батальйони ТрО розгортатимуться по штату мирного часу. Це відбувається просто зараз. У кожному батальйоні формується кістяк з військовослужбовців ЗСУ. Їх завданням є командування, навчання та злагодження цивільних осіб, які укладуть контракт про службу в резерві ТрО і захищатимуть територію, де проживають. Кожен батальйон нараховуватиме до 600 осіб”, – заявив міністр оборони Олексій Резніков.

Формування резерву ТрО по штатах особливого періоду це другий етап. До цього у батальйонах та бригадах створять організаційно-управлінське ядро з військовослужбовців та забезпечать відповідні умови, додав Резніков

“За тими, хто укладе контракт і служитиме у резерві ТрО, закріплять зброю. Її видаватимуть на час навчань, або у разі виникнення визначених ситуацій.

Після формування штату мирного часу та резерву для особливого періоду на третьому етапі розгортання розглядатимуть питання про необхідність створення у невеликих населених пунктах добровольчих формувань територіальних громад”, – сказав міністр.

Станом на 17 січня визначили 86% місць дислокації підрозділів ТрО на всій Україні. У прикордонних регіонах бригади ТрО з початку січня набули 70% спроможності мирного часу. Темпи розгортання військового компоненту ТрО пришвидшуються, зауважив командувач Сил ТрО Юрій Галушкін.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Загроза ескалації на Донбасі є найвищою з 2015 року Рахманін

Перед укладанням контракту на службу у резерві ТрО кандидати мають пройти медогляд. Особи від 40 років військово-лікарську комісію, оскільки резерв ТрО проходитиме інтенсивну підготовку.

Зараз Міноборони розпочинає системний діалог з органами місцевої влади та самоврядування щодо забезпечення сил ТрО необхідними ресурсами.

“Найближчим часом оборонне відомство організує навчання і злагодження за участі керівників органів місцевої влади і самоврядування. Першими планується залучити міських голів обласних центрів”, – повідомили в Міноборони.

Сили ТрО це окремий рід сил у складі ЗСУ. Постійна чисельність ТрО у мирний час складатиме 10 тис. військовослужбовців. По штату особливого періоду підрозділи Сил ТРО нараховуватимуть понад 130 тис. осіб, для чого буде сформований відповідний резерв.

1 січня набув чинності закон “Про основи національного спротиву”. Документ регулює організацію національного спротиву й підготовку громадян.

До тероборони насамперед братимуть громадян із досвідом військової служби.