Розкрили моторошну таємницю давньої цивілізації

Головна Сторінка » Розкрили моторошну таємницю давньої цивілізації

Останки дітей, знайдені у храмі Темпло-Майор у Теночтітлані в Мексиці, свідчать про масове жертвоприношення, яке відбулося під час сильної посухи у 1450-х роках.

Під час розкопок 1980-х років виявили кістки щонайменше 42 дітей. Нові дослідження Національного інституту антропології та історії (INAH) підтвердили, що жертви були принесені богові дощу Тлалоку в надії зупинити кліматичну кризу, передає Heritage Daily.

Темпло-Майор, колишній духовний центр ацтекської цивілізації, був присвячений двом божествам: Тлалоку, який відповідав за дощ і сільське господарство, та богу війни Віцилопочтлі. Жертвоприношення здійснювалися на вершині піраміди у спеціально обладнаних святилищах. Після іспанського завоювання храм був зруйнований, а його матеріали використали для колоніальних будівель.

Дослідники виявили, що хлопчиків віком від 2 до 7 років розміщували в кам’яних контейнерах разом із поховальними підношеннями. Серед них – намиста з чалчіхуїте (цінного зеленого каменю) і намистини, знайдені в ротах дітей. Верхні шари контейнерів прикрашали синім пігментом, а також додатковими ритуальними предметами – рештками морських тварин, птахів і скульптурами із зображенням Тлалока.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дізналися, чим ароматизували тютюн мая

Геологічний аналіз підтвердив, що посуха між 1452 і 1454 роками збіглася з IVa фазою будівництва Темпло-Майор, яка відбулася за правління Монтесуми I. Тривала відсутність дощів, а також осінні заморозки знищили врожаї, спричинивши голод у регіоні. Як пояснює археолог Лопес Лухан, ця кліматична катастрофа змусила ацтеків вдатися до крайніх заходів, щоби задобрити богів.

Ці знахідки розкривають складну систему вірувань ацтеків і демонструють їхню залежність від природних умов. Вони також підкреслюють, як екологічні катаклізми впливали на розвиток цивілізацій, формуючи їхні ритуали та соціальні практики.

Вежу з людських черепів знайшли 3 роки тому в Темпло Майор, комплексі культових споруд ацтеків в історичному центрі Мехіко. Археологи нарахували 119 черепів. Серед них є й дитячі. Споруду датують XIV ст.