Розкрили пропозицію Джонсона щодо військової допомоги Україні

Головна Сторінка » Розкрили пропозицію Джонсона щодо військової допомоги Україні

Законопроєкт про додаткове фінансування для України, який підготував спікер Палати представників Сполучених Штатів Америки Майкл Джонсон, пропонує виділити близько $61 млрд, а також швидко передати Україні далекобійні ракети ATACMS.

Про це з посиланням на законопроєкт повідомила “Європейська правда”.

Законопроєкт передбачає виділення майже $28 млрд на всі операції, пов’язані з військовою допомогою США Україні.

Із цих коштів майже 13,8 млрд до 30 вересня 2025 року скеровуються на програму Ukraine Security Assistance Initiative, за якою Пентагон підписує контракти з американськими оборонними компаніями для надання Україні нового озброєння та обладнання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Збирається Рада Україна – НАТО. На порядку – дві теми

Ще трохи більш як $13,4 млрд можуть скеровуватись на заміну й ремонт переданого Україні озброєння, а також для фінансування навчання українців.

Додатково за програмою Foreign Military Financing, яка передбачає виділення грантів на купівлю зброї у виробників, проєкт Джонсона закладає $1,6 млрд.

Окреме положення законопроєкта передбачає, що Адміністрація президента Джозефа Байдена має “якнайшвидше” передати Україні далекобійні ракети ATACMS.

Що стосується економічної допомоги, то законопроєкт передбачає виділення $7,85 млрд у вигляді кредитів до 30 вересня 2025 року.

Водночас після листопада 2025 року президент США зможе списати 50% заборгованості за цими кредитами, а з 1 січня 2026 року – 100% заборгованості за умови, якщо це рішення підтримає Конгрес.

CNN повідомили, що 20 квітня Палата представників Конгресу США голосуватиме за законопроєкти про іноземну допомогу, включно з фінансуванням для України.

Раніше лідер більшості у Сенаті Конгресу США Чак Шумер повідомив, що Байден і лідери Конгресу досягли консенсусу щодо допомоги Україні та Ізраїлю.