Міністр соціальної політики України Марина Лазебна повідомила, що розмір штрафів в Україні припинять визначати на основі прожиткового мінімуму. Методологію розрахунку прожиткового мінімуму змінять так, щоб за його рахунок можна було задовольнити базові потреби людини, заявила Лазебна в ефірі телеканалу Дом.
Лазебна пояснила, що розмір прожиткового мінімуму повинен бути більший, оскільки чиновники вирішили змінити методологію визначення розміру штрафів.
“Ми аналізували 180 законодавчих актів, в яких є прив’язка до прожиткового мінімуму, і дивилися, на що її можна замінити. Вирішили залишити цю прив’язку у формуванні основних нарахувань: тільки пенсія і мінімальна зарплата. А все інше прив’язуємо до базових виплат, щоб у людини не було ніяких втрат”, – пояснила міністр.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: МОЗ хоче, щоб за дотриманням карантину слідкували камери відеофіксації
За її словами, Мінсоцполітики разом з експертами розробило комплекс змін в законодавство і вже передали в парламент відповідні законопроекти.
“Вийшло чотири законопроекти. Один про методологію, другий про відв’язку, далі – про базові величини для штрафів і для соціальних виплат і доплат. Ми це все прописали”, – резюмувала Лазебна.
З 1 липня в Україні загальний показник прожиткового мінімуму становить 2294 грн, з 1 грудня він зросте до 2393 грн. Прожитковий мінімум встановлений для різних категорій громадян:
– діти до 6 років – 2013 грн (з 1 грудня – 2100 грн)
– діти від 6 до 18 років – 2510 грн (з 1 грудня – 2618 грн)
– працездатні особи – 2379 грн (з 1 грудня – 2481 грн)
– особи, які втратили працездатність – 1854 грн (з 1 грудня – 1934 грн)
Прожитковий мінімум – це набір харчових продуктів, непродовольчих товарів і послуг, достатній для забезпечення нормального функціонування організму людини. Щорічно вартість цього державного соціального стандарту оновлюють, а перелік товарів і послуг міняють з урахуванням фактичних потреб населення.
Нова вартість поїздки в громадському транспорті Києва буде меншою за 20 грн. Зміна тарифу відбудеться не цього року.