Розпочалася епідемія “свинячого грипу”

Головна Сторінка » Розпочалася епідемія “свинячого грипу”

30 жовтня 2009-го Україна ввійшла в епідемію грипу А/H1N1. Його назвали “свинячим”. У 9 областях оголосили карантин. Усі навчальні заклади перевели на тритижневі канікули.

“Станом на 29 жовтня госпіталізували 951 особу. 30 випадків – смертельні”, – повідомив тоді міністр охорони здоров’я Василь Князевич.

2 листопада вночі в аеропорту “Бориспіль” прем’єр-міністр Юлія Тимошенко та міністр закордонних справ Петро Порошенко зустрічали літак із препаратом “Таміфлю” від грипу. Уряд закупив його за 22 євро (251 грн) за упаковку у кількох посередників. Хоча виробник пропонував придбати ці ліки напряму учетверо дешевше – за 5-6 євро. Дистриб’ютором була компанія “Ганза”, яка на той час вигравала найбільше тендерів МОЗ.

У розпал епідемії Україна закупила майже 800 упаковок “Таміфлю”, витративши на це 59 млн грн. Проте використали лише десяту частину цих запасів.

“Це зараз, заднім умом, говорять: та нічого не було там. А коли у нас Західна та Центральна Україна кожен день втрачала тисячі людей від атипової пневмонії? Мені було страшно, вибачте, тому я купила “Таміфлю”, – коментувала тодішні події 2010-го Тимошенко.

Український уряд у вересні 2010-го подав позов до федерального суду США в штаті Орегон проти американської компанії Olden Group. Її урядовці підозрювали в участі у шахрайській змові щодо продажу вакцин і ліків для України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Притула назвав партію Тимошенко “г*ндонами”

24 травня 2011-го суд США виніс рішення на користь державного підприємства “Укрвакцина”. У звіті аудитори написали, що при закупівлі препарату виявили нецільове використання бюджетних коштів. Суд зобов’язав повернути Україні $19 млн.

Наступні президентські вибори відбудуться у березні 2019-го. Юлію Тимошенко готові підтримати 11% опитаних, Петра Порошенка – 7,1%. Володимира Зеленського -6,7%, а Святослава Вакарчука – 6,5%. Такі дані групи “Рейтинг”.