fbpx

Розстріляли українських підпільників

Головна Сторінка » Розстріляли українських підпільників

В урочищі Бабин Яр на північно-західній околиці Києва, 27 лютого 1942-го пройшли масові розстріли німецькими військами членів українського націоналістичного підпілля.

За роки Другої світової війни у Бабиному Яру полягло понад 100 тис. осіб євреїв, ромів, караїмів, радянських військовополонених, учасників українського націоналістичного руху опору, пацієнтів психіатричної клініки. Територія Бабиного Яру має довжину понад 2 км і глибину 50 м. Перший розстріл відбувся у вересні 1941-го. Розстріляли 752 пацієнта психіатричної лікарні імені Івана Павлова.

Протягом 29-30 вересня 1941-го нацисти розстріляли в урочищі 33 771 людину, переважно євреїв. Перед тим їх звинуватили у масових вибухах та пожежі на Хрещатику. У пожежах загинуло багато німців і киян. Насправді акцію провели радянські диверсанти.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Спільна трагедія єврейського і українського народів – у Бабиному Яру розстріляли 100 тис. осіб

У лютому 1942-го почали розстрілювати членів українського націоналістичного підпілля. У Бабиному Яру розстріляли Олену і Михайла Теліг. Там також поховані тіла Івана Ірлявського, Івана Кошика, Тодота Черидниченко. Жертвами німецького терору стали 500 членів “Буковинського Куреня” ОУН. Розстрілювали нацисти українських священиків і монахинь.

Коли окупанти відступали, вони приховали велику кількість доказів своїх злочинів. Тіла в Бабиному Яру відкопали і спалили. Кістки перемелювалися на привезених з Німеччини машинах, попіл був розсипаний околицями.

Меморіал жертвам Бабиного Яру відкрили у Києві 5 жовтня 1991 року. Тут з 29 вересня 1941-го і до жовтня 1943 року німецька окупаційна влада знищила понад 100 тис. осіб.

Generated by Feedzy