Розвідка підрахувала, скільки коштів РФ має на війну

Головна Сторінка » Розвідка підрахувала, скільки коштів РФ має на війну

Кремль покриває падіння бюджетних доходів із резервних фондів, які активно наповнювали валютою та золотом перед повномасштабним вторгненням в Україну.

Саме з цих запасів Росія фінансує війну, заявив представник воєнної розвідки України Андрій Юсов, передає “Укрінформ”. Їхній обсяг оцінюють у понад $150 млрд.

“На ці гроші РФ утримує армію, виготовляє та закуповує зброю. Ресурси Росії не безмежні, війна це дуже дорого, тож процес системної кризи в РФ незворотній. І це лише питання часу”, сказав він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У липні Путін підписав найбільшу кількість секретних указів за весь час правління

Крім резервів, Москва отримує доходи завдяки експорту нафти. Російський експорт на початку року становив 8,3 млн барелів нафти на добу. Це найвищий рівень з квітня 2020-го.

Найбільшими покупцями є Китай (43% російського експорту сирої нафти), Індія (36%), ЄС (8%) і Туреччина (3%).

Однак після встановлення у грудні минулого року верхньої межі цін для закупівель російської нафти, доходи від нафтогазової галузі, за даними міністерства фінансів РФ, за 4 місяці цьогоріч скоротилися на 52% порівняно з січнем – квітнем 2022 року.

Росія прагне створити сприятливі умови, щоб залучити якомога більше добровольців для служби в армії. Кремль відзвітував про залучення у період з січня по липень понад 231 тис. добровольців.

Російський диктатор Володимир Путін підписав указ про обов’язкове державне страхування життя і здоров’я добровольців і мобілізованих, які беруть участь у війні проти України.