fbpx

Розвідники зібрали досьє на кожного “вагнерівця” – Турчинов

Головна Сторінка » Розвідники зібрали досьє на кожного “вагнерівця” – Турчинов

Українські розвідники зібрали досьє на кожного найманця російської ПВК “Вагнер”, затримання яких готувалося в Україні.

Про це заявив екс-секретар РНБО Олександр Турчинов в ефірі ток-шоу “Свобода слова Савіка Шустера”.

Турчинову передали секретні дані українські розвідники, бо боялися, що цю інформацію знищать.

“Рік тому до мене звернулися офіцери та передали документи, які вони боялися, будуть просто знищені. Наші розвідники зібрали колосальний масив матеріалів! Досьє на кожного вбивцю, який воював на нашій території”, розповів Турчинов.

Він показав папку з документами у прямому ефірі, де зібрані докази військових злочинів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Турчинов пояснив, за що звільнили Бурбу

“Вони створили віртуальну приватну військову кампанію і всіх охочих отримати високі гроші за кордоном вони вербували. І казали: “Доведіть, що ви вмієте воювати! Доведіть, що ви вбивали людей! Доведіть!”. Це вербувальники. І вони (найманці Ред.) самі віддавали свої накази, свої військові квитки. Писали, як убивали, скільки вони вбивали. У тому числі були люди, які збивали українські літаки”, сказав Турчинов.

Одним із цінних доказів є нагорода бойовика на прізвище Харитонов. “Харитонов. Один із цих бойовиків. Нагорода “За заслуги перед Батьківщиною”. Вбивати українців це в Росії заслуги перед Батьківщиною. Підписана президентом Путіним нагорода”, розповів Турчинов.

“Це й відповідальність політичного керівництва Росії за війну в Україні за вбивства українців. Безумовно, ці матеріали дуже цінні, і їх хотіли знищити”, – додав екс-секретар РНБО.

17 листопада міжнародна група розслідувачів Bellingcat повідомила, що відтермінувати операцію затримання російських бойовиків ПВК “Вагнер” попросив Єрмак. Щоб почекати до початку обумовленого тоді перемир’я на Донбасі.

У журналістів “немає залізобетонних фактів”, заявив радник Єрмака Михайло Подоляк.

Торік 29 липня 33 бойовиків затримали в Білорусі, а 14 серпня стало відомо, що їх видали Москві.