Розвіяли поширені міфи про те, як стрес впливає на грудне вигодовування

Головна Сторінка » Розвіяли поширені міфи про те, як стрес впливає на грудне вигодовування

Через війну українські жінки перебувають у стані стресу. Зокрема, найбільше страждають ті, хто вигодовує дітей грудьми.

В умовах війни це найкращий варіант здорового збалансованого харчування для дитини. Однак тема впливу стресу на грудне молоко оповита стереотипами та міфами.

Основні з них спростували в Центрі громадського здоров’я.

Як стрес матері впливає на грудне молоко. Чи може пригнічений стан жінки призвести до зникнення молока, розкажуть лікарі.

Міф: стрес повністю блокує вироблення молока

Ні. Причина в іншому. Матері, які переживають стрес, можуть частіше спати, хворіти та збільшувати споживання кофеїну. Ці фактори можуть призвести до того, що малюк не буде отримувати молоко так часто, як він того потребує. Відповідно, це зменшує кількість молока у матері. В таких ситуаціях не стрес безпосередньо вплинув на виробництво молока, а стресові фактори, що призвели до зміни поведінки грудного вигодовування.

Міф: кількість молока зменшується через стрес

Стрес не змушує молоко “висихати”, але може уповільнити виділення молока з грудей. За вироблення молока в жіночому організмі відповідає гормон пролактин. В свою чергу за виділення пролактину окситоцин (гормон, який стимулює виштовхування молока назовні). При підвищеному стресі організм виробляє адреналін. Він блокує окситоцинові рефлекси, що може сповільнювати потік молока. Тому, коли матуся переживає стрес, молоко гірше витікає.

Стрес спричинює напругу нашого тіла: м’язів шиї, плечей, спини. Тому під час грудного вигодовування потрібно розслаблятися, наскільки це можливо. Адже розслабляючись, ви розширюєте молочні протоки.

Міф: дитина метушлива під час годування груддю через відсутнє молоко

Гормони кортизол і адреналін, які виробляє материнський організм під час стресу, потрапляють у молоко. Тому діти починають неспокійно поводитися. До того ж дитина відчуває, що раніше молочко текло легко, а зараз доводиться докладати чимало зусиль, щоб добути їжу. Через це малюк нервує й сердиться.

Немовлята також дуже співзвучні тому, що відчуває їхня мати. Ваша дитина може повністю відчути, коли ви сумні, напружені чи тривожні. Вони вловлюють ці емоційні сигнали і можуть реагувати неприємно, як правило, плачем або відриванням від грудей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Під час годування груддю дозволяють їсти все, але є умови: що взяти до уваги

Ні в якому разі не обмежуйте перебування малюка біля грудей, адже для нього це не тільки можливість отримати всі необхідні поживні речовини та мікроелементи, а ще й можливість заспокоїтися.

Міф: грудне вигодовування лише підвищує рівень стресу в матері

Навпаки. Саме завдяки протизапальній дії та зниженню рівня кортизолу грудне вигодовування може допомогти зменшити тривогу та покращити настрій як матері, так і дитини. Дослідження показують, що коли дитина смокче груди, рівень кортизолу в матері знижується. Матері, які годують грудьми, повідомляють про зменшення тривоги, негативного настрою та стресу порівняно з матерями, які годують сумішшю.

Грудне молоко це природна їжа для кожної новонародженої дитини. Важливо розпочати годувати грудьми протягом першої години після народження.

Експерти радять годувати новонародженого малюка не рідше ніж кожні 2 год. Також закликають звертати увагу на сигнали від дитини. Якщо бачите, що вона під час сну починає рухатись, відкривати рота, висовує язик це сигнал для прикладання до грудей.