Подальше зміцнення рубля виглядає малоймовірним через геополітичну нестабільність і слабкий зовнішньоекономічний баланс.
Про це повідомила пресслужба Служби зовнішньої розвідки України у Facebook.
У СЗРУ підкреслили, що в умовах високої інфляції продовження нинішньої політики Кремля призведе до падіння реальних доходів громадян. Також очікується зростання соціальної напруженості в країні.
“Подальше зміцнення рубля є вкрай малоймовірним через нестійкий характер зовнішньоекономічного балансу та геополітичну невизначеність”, наголосили у пресслужбі.
Кремль утримує високу облікову ставку і при цьому змушує населення “затягувати паски”. У спробах заспокоїти суспільство “Росстат” офіційно заявляє про інфляцію на рівні 10,3 %.
Однак реальний індекс споживчих цін на товари першої необхідності вже сягнув 17 %. Це перевищує офіційні дані у 1,7 раза і викликає сумніви у правдивості офіційної статистики.
За інформацією СЗРУ, 25 квітня Центральний банк Росії ухвалив рішення залишити облікову ставку на рівні 21 %. Це свідчить про намір і надалі проводити жорстку монетарну політику.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зрив мирних переговорів б’є по рублю: російські ринки падають
У розвідці зазначили, що такі дії пригнічують інвестиційну активність, сповільнюють економічне зростання і посилюють фінансовий тиск на бізнес.
“Через високі ціни, навіть попри так зване “зниження інфляційного тиску”, регулятор змушений тримати жорсткі умови, щоб повернути інфляцію до цільових 4 % до 2026 року”, – повідомили в установі.
Центробанк прогнозує середню облікову ставку на 2025 рік у межах 19,521,5 %.
Російські компанії відчувають стрімке зростання проблем із транскордонними платежами. Вони можуть вдарити по ринку споживчих товарів. Скорочення імпортного асортименту в найближчі пів року-рік може торкнутися магазинів одягу, а також сектору техніки та електроніки, заявили аналітики російського “Альфа-банку”, передає The Moscow Times.