Загальна сума прямих збитків, яких зазнала інфраструктура України станом на листопад 2024 року через повномасштабне вторгнення Росії, досягла $170 млрд.
Про це йдеться у звіті KSE Institute.
“Найбільших руйнувань зазнав житловий сектор – його прямі збитки оцінюють у 60 мільярдів доларів. Внаслідок війни зруйновано або пошкоджено 236 тисяч житлових будівель, зокрема 209 тисяч приватних будинків, 27 тисяч багатоквартирних будівель і 600 гуртожитків”, – наголошується у повідомленні.
Втрати транспортної інфраструктури – $38,5 млрд. Внаслідок бойових дій пошкоджено понад 26 тис. км автодоріг, що коштувало країні $28,3 млрд. Значних втрат зазнали й інші транспортні сектори:
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія вже завдала українській екології шкоди на 75 мільярдів доларів, – Кацуба
– залізничний – $4,3 млрд,
– портова інфраструктура – $0,85 млрд,
– авіаційна галузь – $2 млрд.
Приватні авто також постраждали – знищено або пошкоджено 260 тис/ машин, збитки оцінюються у $2,2 млрд.
Загальні втрати енергетичного сектору України – $14,6 млрд. Ворог повністю знищив Каховську та Дніпровську ГЕС, Трипільську і Зміївську ТЕС. Значно пошкоджені й інші генеруючі потужності, високовольтні підстанції та об’єкти нафтогазової інфраструктури.
Агропромисловий комплекс втратив $10,3 млрд. Знищено 130 тис. одиниць сільгосптехніки, 4 млн тонн зерносховищ, 16 тис. га багаторічних культур. Через бойові дії та пожежі пошкоджено 298 тис. га лісів – це ще $4,5 млрд збитків.
Збитки освітньої інфраструктури – $7,3 млрд. Зруйновано або пошкоджено понад 4 тис. навчальних закладів.
Повідомляється, що сектор охорони здоров’я втратив $4,3 млрд – пошкоджено 1554 медичні об’єкти.
Збитки у сфері культури, спорту та туризму оцінюються у $4 млрд. Зруйновано 3921 культурний об’єкт, 399 релігійних споруд та 343 спортивні комплекси.
Телекомунікаційна та цифрова інфраструктура втратила $1,2 млрд. У деокупованих районах руйнування мереж подекуди сягали 100%.
Шкода, яку завдає російська агресія українській природі та якості життя українців, не має аналогів у європейській історії після завершення Другої Світової війни. Наразі збитки екології перевищують $75 млрд, при оцінці загальних матеріальних збитків від війни у $150 млрд. Про це у колонці пише експерт у сфері енергетики і підприємець Олександр Кацуба.