Через неправильне використання газових пальників, призначених для застосування на відкритому повітрі, почала зростати кількість вибухів у квартирах.
Туристичні газові пальники не розраховані на тривале горіння і приготування їжі у великому посуді. Про це повідомила Державна служба з надзвичайних ситуацій.
Тривале горіння може призвести до перегріву і вибуху балона.
Великий посуд нагрівається і поширює тепло на балон, через що він може вибухнути.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як ощадливо користуватися телефоном: поради фахівців
“Якщо ви все ж таки наважилися використати туристичний пальник вдома, дотримуйтеся цих правил, щоб не наробити біди”, ‒ пише ДСНС.
Рятувальники опублікували правила:
1. Забезпечте вентиляцію у приміщенні, де використовується пальник. Наприклад, можна відчинити вікно на провітрювання.
2. Не залишайте газовий пальник без нагляду навіть на декілька хвилин. Полумʼя може згаснути внаслідок протягу або витоку рідини на конфорку.
3. Від’єднуйте балон від туристичної плитки після приготування. Зберігайте його в темному місці за кімнатної температури.
4. не використовуйте пальник для тривалого приготування їжі. Тільки для підігріву води або порції їжі в невеликому посуді.
5. Якщо під час користування пальником ви ставите його на електричну плиту, перевірте, чи вона вимкнена. Приберіть пальник з плити, щойно закінчили ним користуватися.
6. Не зберігайте балон на холодному балконі.
Минулого місяця у багатоквартирному будинку вибухнули туристичні газові балони. Внаслідок вибуху постраждали люди.
Підключення електростанції (генератора) до приватних домоволодінь відповідальний процес. І якщо неправильно виконати електромонтаж, це може спричинити за собою вихід з ладу обладнання, домашньої електропроводки, не говорячи вже про власну безпеку і безпеку оточуючих, повідомила Державна інспекція енергетичного нагляду.