Саміт НАТО у Вашингтоні і переговори про членство в ЄС. Зеленський дав завдання дипломатам

Головна Сторінка » Саміт НАТО у Вашингтоні і переговори про членство в ЄС. Зеленський дав завдання дипломатам

Цього року Україна має відкрити переговори щодо членства у Європейському Союзі.

І Україна буде до цього готовою. Також уже маємо починати готуватися до саміту НАТО у Вашингтоні. Про це сказав президент Володимир Зеленський на нараді з керівниками закордонних дипломатичних установ України, повідомляє Gazeta.ua.

“Осінь це відкриття переговорів із Євросоюзом щодо майбутнього членства. Грудень час, коли маємо бачити, що Україні дасть саміт НАТО у Вашингтоні. Плюс, авжеж, “Рамштайн” не забуваємо про регулярну оборонну активність”, сказав президент.

Потрібно ухвалити всі закони, які є частиною пакету для відкриття переговорів щодо членства в ЄС, заявив Зеленський.

“Є робота і для Кабміну і для Верховної Ради. Якість роботи депутатів над цим пакетом це питання національної безпеки”, сказав президент.

“Наприкінці року рішення про початок переговорів щодо вступу нашої держави має бути схвалене Європейською радою, і жодної альтернативи цьому немає”, заявив Зеленський.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна буде в НАТО. Це не обговорюється Білий дім

Україні вдалося змінити філософію відносин з НАТО, сказав президент.

“Нарешті обговорюється, коли має бути запрошення для України в НАТО. Ми прибрали табу на такі розмови”, заявив президент.

Україна буде в НАТО, і це лише питання часу, сказав Зеленський.

“Уже маємо починати готуватися до саміту НАТО у Вашингтоні. Саміт може стати історичним для України та всіх наших союзників по НАТО”, заявив глава держави.

Торік 27 країн-членів ЄС ухвалили рішення надати Україні статус кандидата на вступ до блоку.

У лютому минулого року президент підписав заявку на членство України в ЄС.

Минулого місяця у Вільнюсі відбувся саміт Північноатлантичного альянсу. Україна стане членом НАТО без необхідності плану дій щодо членства, сказано у підсумковому комюніке.