Президентка Молдови Мая Санду заявила, що частина безпілотників, які порушують повітряний простір країни, потрапляє туди випадково, тоді як інші дрони можуть запускати навмисно.
Вона зазначила, що подібні випадки фіксували також у Румунії та Польщі. За траєкторією польоту можна визначити, чи опинився конкретний безпілотник у повітряному просторі випадково, повідомляє Teleradio Moldova.
“Я вважаю, що деякі потрапляють туди випадково, а інші – тому що їх відправляють, і не лише в наш повітряний простір, а й у повітряний простір інших держав регіону. Я бачила такі випадки і в Румунії, і в Польщі. Судячи з траєкторії польоту цих дронів, можна сказати, які з них відправлені навмисно, а які опинилися там випадково”, – сказала Санду.
Президентка наголосила, що незалежно від обставин потрапляння дронів у повітряний простір вони становлять загрозу для населення та порушують суверенітет держав. Вона вважає, що відповідальність за такі інциденти несе Росія, яка розпочала війну проти України.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Молдові після вибуху знайшли уламки бойового дрона
Санду також заявила, що вислання російського посла в Кишиневі Олега Озерова або дипломатичні ноти протесту не зможуть припинити подібні порушення. На її думку, найефективнішим способом зупинити такі атаки є підтримка України.
“Найважливіше, що можна зробити, щоб зупинити ці дрони і в Республіці Молдова, і в Україні, і скрізь, – це допомогти Україні та забезпечити, щоб Україна перемогла в цій війні”, – додала глава держави.
Росія завдала масованого удару по Одесі. Відомо про шістьох постраждалих внаслідок ворожої атаки, є руйнування житлових будинків в декількох районах міста.