Санкції будуть перешкоджати російській оборонній промисловості – британська розвідка

Головна Сторінка » Санкції будуть перешкоджати російській оборонній промисловості – британська розвідка

Ймовірно, санкції будуть перешкоджати ключовим ресурсам російської оборонної промисловості.

Ізоляція Росії обмежує кількість країн, з якими вона може безпосередньо торгувати. Також збільшиться час і вартість придбання товарів, повідомляє розвідка Великої Британії у Twitter.

Дослідження Інституту економік, що розвиваються Банку Фінляндії, свідчать про те, що треті країни встановлюють цінові надбавки у понад 60% за експорт певних санкційних товарів до Росії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Попри санкції у Росію завозять елітні авто – розслідування УП

“Хоча Росія збільшила виробництво ключових боєприпасів, які найбільш активно використовуються в Україні, таких як артилерійські снаряди, вплив санкцій, ймовірно, найбільший на більш передові та складні системи озброєнь Росії. Ці системи у виробництві та розробці майже напевно мають підвищену залежність від іноземних компонентів і технологій”, – йдеться у повідомленні.

Ймовірно, санкції будуть і надалі порушувати як пропозицію, так і попит на російський експорт зброї, а також значно ускладнювати механізми оплати Росії. Це майже напевно сприяло значному скороченню російського експорту зброї та збільшенню затримок у постачанні, включно з деякими з її найважливіших клієнтів, що залишилися.

За даними Стокгольмського міжнародного інституту дослідження проблем миру, частка Росії у світовій торгівлі зброєю впала до 11% у період з 2019 по 2023 рік порівняно з 21% у період з 2014 по 2018 рік.

Раніше президент України Володимир Зеленський закликав партнерів передати заморожені російські активи. Країни G7 намагаються узгодити план конфіскації $300 млрд таких активів, повідомили ЗМІ. За оцінками Світового банку, відновлення України може коштувати близько $411 млрд.

Адміністрація президента Сполучених Штатів Америки Джозефа Байдена підтримує законопроєкт, який дозволить конфіскувати близько $300 млрд заморожених російських активів і направити ці кошти на відбудову України.