fbpx

Санкції проти Білорусі: у ЄС прийняли рішення

Головна Сторінка » Санкції проти Білорусі: у ЄС прийняли рішення

Рада ЄС ще на рік обмежила санкції проти Білорусі.

Вони пов’язані з внутрішніми репресіями та підтримкою режимом війни проти України, йдеться у повідомленні Євроради.

Рішення ухвалили за результатами щорічного огляду. Заходи діятимуть до 28 лютого 2024 року.

“Починаючи з серпня 2020 року, ЄС запроваджує послідовні раунди санкцій проти осіб, відповідальних за внутрішні репресії та порушення прав людини в Білорусі та в контексті участі Білорусі у війні Росії проти України, тим самим сигналізуючи відповідальним політичним та економічним акторам про те, що їхні дії та підтримка режиму та Російської Федерації мають свою ціну” йдеться у повідомленні.

Санкції включають заборону на в’їзд до ЄС і заморожування активі. У санкційному списку зараз 195 осіб, включаючи самопроголошеного президента Олександра Лукашенка. Також заморозили активи 34 організацій. Фізичним та юридичним особам з ЄС заборонено надавати кошти особам зі до списку.

На Білорусь також наклали обмеження у фінансовому секторі, торгівлі, товарах подвійного призначення, технологіях і телекомунікаціях, енергетиці, транспорті та інших сферах.

“ЄС найрішучішим чином засуджує участь Білорусі у неспровокованій та невиправданій агресивній війні Росії проти України. Крім того, ЄС рішуче налаштований на вирішення ситуації з правами людини в країні і продовжуватиме підтримувати білоруський народ у його законному прагненні до демократії, в тому числі шляхом підтримки громадянського суспільства та незалежних ЗМІ” підсумували у повідомленні.

Generated by Feedzy