fbpx

СБУ затримала російського диверсанта з паспортом ЄС

Головна Сторінка » СБУ затримала російського диверсанта з паспортом ЄС

Служба безпеки України викрила на Рівненщині диверсанта головного управління генерального штабу збройних сил Росії, більш відомого як ГРУ.

Він намагався підірвати один із об’єктів транспортної інфраструктури Рівного, повідомила 2 березня пресслужба СБУ.

“Головним завданням ворога було здійснення диверсії на одному із ключових об’єктів транспортної системи обласного центру. Таким чином агресор сподівався зірвати поставки іноземного озброєння для Сил оборони на східному і південному фронтах. Для вчинення диверсії зловмисник 19 лютого прибув в Україну під виглядом мешканця однієї з європейських країн. Під час перетину держкордону використовував паспорт громадянина ЄС”, ‒ звітує відомство.

Після прибуття до Рівненської області російський диверсант провів розвідку поблизу стратегічної транспортної артерії для визначення місця встановлення вибухового пристрою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зловили колаборанта, який служив окупантам: що накоїв

“Зафіксовано виходи диверсанта на місцевість, де він приховано обстежував об’єкт, а також спостерігав за періодичністю проїзду рухомого складу. Наступним його “кроком” мало бути встановлення вибухівки у найбільш “вразливому” місці вказаного об’єкта критичної інфраструктури та здійснення підриву. Однак, співробітники СБУ поетапно задокументували злочинні дії іноземця і затримали його на підготовці до вчинення диверсії”, ідеться в повідомленні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: СБУ “спакувала” ще одного депутата-зрадника

Фігурант має посвідку на постійне проживання в РФ і входить до агентурного апарату російської воєнної розвідки. З 2014 року виконував ворожі завдання проти сил антитерористичної операції на сході України. Для цього вступив до складу угруповання “Оплот”, а потім до так званого батальйону “Хан”.

Після повномасштабного вторгнення увійшов до лав російського окупаційного угруповання “Херсон” і брав активну участь у бойових діях проти українських військ на Запорізькому та Херсонському напрямках.

У вересні минулого року зловмисник повернувся в Росію, де отримав завдання щодо проведення розвідувально-підривної діяльності у північно-західному регіоні України.

Служба безпеки України знешкодила агентуру ФСБ, яка наводила російські ракети на лікарні у південних регіонах.

Затримали шістьох російських агентів, які збирали розвіддані про місця дислокації підрозділів Збройних сил України та правоохоронних органів на території південних регіонів нашої держави.

Один із зловмисників маскував злочинну діяльність під виглядом волонтера. Під приводом доставки допомоги на фронт він прибував на позиції українських захисників, де збирав розвіддані на користь країни-агресорки. Крім того, агенти об’їжджали прифронтову місцевість та передавали ворогу координати об’єктів критичної інфраструктури та соціальних установ, зокрема лікарень. Отримані відомості окупанти використовували для підготовки і проведення прицільних ракетних ударів по українських об’єктах.

Generated by Feedzy