СБУ зловила російського “крота” у лавах ЗСУ

Головна Сторінка » СБУ зловила російського “крота” у лавах ЗСУ

Військова контррозвідка Служби безпеки затримала інформатора ФСБ у лавах ЗСУ, який коригував ракетно-дронові удари РФ по Донеччині.

Фігурантом виявився контрактник однієї з бойових бригад Сил оборони, що дислокується на території східного регіону, повідомила 4 квітня пресслужба СБУ.

“СБУ затримала ще одного крота в ЗСУ, який наводив російські ракети по позиціях Сил оборони на Донеччині. Зловмисник передавав російській спецслужбі координати вогневих позицій та військових фортифікаційних споруд. Передусім агресора цікавили геолокації найбільшого зосередження особового складу та розташування важкого озброєння ЗСУ, зокрема танків та ствольної артилерії”, – звітує відомство.

Щоб замаскувати підривну діяльність, “кріт” працював на ФСБ через свого батька, який у серпні 2023 року виїхав до Росії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сімейний підряд: зрадники хотіли підірвати залізничні ешелони ЗСУ

Для переїзду в РФ він, як багатодітний чоловік, перетнув кордон у напрямку Євросоюзу, а звідти переправився до країни-агресорки. На території Росії зрадник встановив контакт із пропагандистом та колишнім співробітником ФСБ Сергієм Карнауховим.

“Саме йому батько фігуранта зливав розвіддані про Сили оборони, одержані від сина. Карнаухов передавав ці відомості своєму куратору з ФСБ. Загарбники використовували розвідувальну інформацію для підготовки прицільних повітряних атак на пункти дислокації українських військ. Під час обшуку за місцем перебування затриманого виявлено мобільний телефон, який він використовував для фіксації координат і наявного озброєння Сил оборони та відправки звітівворогу”, – сказано в повідомленні.

Йому повідомили про підозру. Зловмисник перебуває під вартою. Зраднику загрожує до 12 років тюрми. Крім того вирішується питання щодо повідомлення про заочну підозру батьку затриманого та притягнення його до відповідальності за злочини проти України.

Кіберфахівці Служби безпеки затримали ще одну агентку російської розвідки, яка коригувала ракетно-дронові удари по Харкову.

Зловмисницею виявилась працівниця місцевого дитячого садка, повідомила 1 квітня пресслужба СБУ.