“Схеми” розповіли про фінансові авантюри Зеленського та Шефіра

Головна Сторінка » “Схеми” розповіли про фінансові авантюри Зеленського та Шефіра

Президент Володимир Зеленський та його радник Сергій Шефір намагалися забрати з “Брокбізнесбанку” свої депозити в обхід визначеної законом черги.

Йдеться про період до того, як Зеленський став президентом України, а Шефір його першим помічником. Зеленський тримав на депозиті у “Брокбізнесбанку” більше ніж 300 тисяч доларів, Шефір понад 400 тисяч доларів, йдеться у розслідуванні програми “Схеми”.

У 2014 році, після введення в “Брокбізнесбанк” тимчасової адміністрації і після оголошення про ліквідацію банку, Зеленський та Шефір підписали низку угод із компаніями, що мали кредити у банку про відступлення права вимоги за своїми депозитами.

Для компаній це була спроба не повертати банку борги та вивести з-під застави активи. А Шефір і Зеленський таким чином намагалися отримати не лише гарантовані державою 200 тисяч гривень, але й повернути більшу суму в обхід визначеної законом черги, за якою Фонд гарантування вкладів має повертати гроші.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Суд арештував 23 об’єкти нерухомості Курченка

Із застави банку мали ризик вийти: тваринні комплекси ТОВ “Подільський Господар” (заставна вартість більше 260 мільйонів гривень), нерухомість ПАТ “Чинбар” (заставна вартість понад 260 мільйонів гривень) та майновий комплекс на 18 тисяч квадратних метрів ПАТ “Київський дослідний ремонтно-механічний завод” у Києві.

У 2015-му Вищий господарський суд визнав, що ці угоди не відповідали законодавству.

Національний банк України ухвалив рішення про ліквідацію “Брокбізнесбанку” в червні 2014 року. З серпня 2013 року ним володів Сергій Курченко – олігарх, наближений до родини президента-втікача Віктора Януковича.

Служба безпеки України повідомляла, що структури Курченка завдали державі збитків на суму близько 4 мільярдів гривень.