fbpx

Ще одному настоятелю монастиря оголосили підозру – чекав на “русский мир”

Головна Сторінка » Ще одному настоятелю монастиря оголосили підозру – чекав на “русский мир”

Правоохоронці повідомили про підозру у колабораційній діяльності настоятелю монастиря з Мелітополя.

Він брав участь у заходах на підтримку держави-агресорки Російської Федерації та очікував на прихід “русского мира”, повідомила Запорізька обласна прокуратура.

Прізвища зловмисника не назвали, обличчя на фото закрили.

Як відомо, настоятелем Свято-Савинського чоловічого монастиря у Мелітополі є Олександр Прокопенко (архімандрит Іоанн).

За даними слідства, 38-річний настоятель монастиря сприяв утвердженню окупаційної влади у Мелітопольському районі. А з серпня минулого року брав активну участь у пропагандистських заходах проти України.

“Під час публічних виступів підозрюваний закликав мешканців окупованого Мелітополя підтримати проведення незаконного референдуму про приєднання до складу РФ”, пише прокуратура.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Громадянство РФ, російська шахта і будинок у Відні: журналісти розповіли про Азарових

“Разом з іншими представниками Московського патріархату на підтримку окупаційної влади відвідав “церемонію” оголошення незаконної анексії Росією Херсонської, Запорізької, Луганської і Донецької областей”, повідомили правоохоронці.

Рада національної безпеки і оборони запровадила щодо підозрюваного санкції на п’ять років.

Раніше Служба безпеки України і Національна поліція викрили настоятеля Свято-Вознесенського чоловічого монастиря Михайла Жара на розпалюванні міжрелігійної ворожнечі.

У квітні повідомили про підозру колишньому настоятелю Києво-Печерської лаври Павлу (Петру Лебедю). Той робив заяви, які виправдовували чи заперечували дії країни-агресорки Російської Федерації. Суд обрав йому цілодобовий домашній арешт до 30 травня.

Generated by Feedzy