Верховна Рада 9 листопада проголосувала за зміни до Податкового кодексу України та Закону “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”.
Цим документом скасовано мораторій на проведення податкових перевірок. Про це повідомляє пресслужба Міністерства фінансів.
Так, до плану-графіка проведення документальних планових перевірок у період з 1 грудня 2023 року по 31 грудня 2024 року можуть включатись лише:
платники податків, які здійснюють/здійснювали діяльність у сфері виробництва та/або реалізації підакцизної продукції;
платники податків, які здійснюють/здійснювали діяльність у сфері організації та проведення азартних ігор в Україні (гральний бізнес);
платники податків, які надають/надавали фінансові, платіжні послуги;
нерезиденти, які здійснюють/здійснювали в Україні діяльність через відокремлені підрозділи, у тому числі постійні представництва та постійні представництва нерезидента, які відповідають одному із визначених законом критеріїв;
інші платники податків, які на основі показників, сформованих за підсумками 2021 календарного року, відповідають одному із визначених законом критеріїв.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Податкова система України потрапила до п’ятірки найгірших у світі
Разом з тим, законопроект залишає низку випадків, коли податкові перевірки не проводитимуть та встановлює певні особливості відбору платників податків для проведення планових перевірок.
Зокрема, із 1 грудня 2023 року діятиме мораторій на:
проведення документальних перевірок платників єдиного податку І та ІІ груп – до 1 грудня 2024 року;
проведення документальних перевірок платників податків, податковою адресою є тимчасово окуповані території та території активних/можливих бойових дій (крім певних виключень);
проведення фактичних перевірок за місцезнаходженням об’єктів оподаткування чи об’єктів, пов’язаних з оподаткуванням, які розташовані на тимчасово окупованих територіях України та територіях активних/можливих бойових дій (крім певних виключень).
При цьому у Мінфіні наголосили, що перевірки під час дії воєнного стану проводитимуться винятково за наявності безпечних умов для їх проведення.
“Метою законопроєкту є виконання Україною в повному обсязі зобов’язань в рамках Меморандуму про економічну та фінансову політику від 8 грудня 2022 року в частині обмеження дії мораторію на проведення податкових перевірок”, – йдеться у повідомленні.
Економіка України пристосувалася до війни і почала відновлюватися.
Але економісти прогнозують численні виклики для Києва включно з дефіцитом робочої сили. Як пише NYT, виробництво в Україні все ще значно менше, ніж до війни, зрештою, повномасштабне вторгнення Росії скоротило українську економіку на третину.