Що буде, якщо кожен день засинати після півночі

Головна Сторінка » Що буде, якщо кожен день засинати після півночі

Якщо щодня ви лягаєте спати після півночі, це може кинути тінь на довгострокове здоров’я. Тому варто задуматись про наслідки і змінити режим сну.

Звичка пізно засинати може призвести до стресу, проблем з обміном речовин, а також тривожності, депресії та біполярних розладів, розповів старший лікар-консультант лікарні Yashoda Hospitals Hyderabad Діліп Гуде в інтерв’ю Indian Express.

“Природний цикл відновлення, який відбувається під час сну, гальмується, коли люди сплять пізно. Тривалість життя скорочується у тих, хто хронічно недосипає і лягає спати пізніше”, – каже він.

З чим можуть зіткнутися люди, які постійно лягають спати пізно:

Порушення циркадних ритмів, що впливає на регуляцію основних функцій, таких як виділення гормонів, метаболізм і температура тіла.

Погіршення когнітивних функцій.

Підвищення рівню гормонів стресу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Купіть це на вечерю: який продукт допомагає швидко заснути

Порушення імунної функції.

Порушення обміну речовин в організмі, що може сприяти збільшенню ваги, резистентності до інсуліну та підвищенню ризику метаболічних розладів.

Пізній сон зменшує кількість сонячного світла, що впливає на загальний психічний і фізичний стан людини. Також “опівнічники” мають високий ризик підвищення рівня холестерину та гіпертонії.

Що радить лікар

Встановіть послідовний графік сну та привчіть себе лягати спати і прокидатися в один і той же час.

Придумайте розслаблюючий ритуал перед сном. Наприклад, читати або медитивати.

За годину до сну скоротіть використання електронних пристроїв, оскільки синє світло, яке вони випромінюють, може порушити вироблення мелатоніну.

Уникайте важкої їжі перед сном.

Зробіть місце для сну зручним та тихим.

Є одна річ, якої слід уникати, якщо ви прокидаєтеся серед ночі. Це – перевірка телефону. Перевірка часу може посилити стрес і ускладнити сон.

Крім того, якщо ви перевіряєте час на своєму телефоні, вміст телефону може надто стимулювати, що ще більше заважає вам розслабитися і заснути. Так зване “блакитне світло”, яке випромінює ваш екран, може порушити наші природні цикли сну, тому ви повинні прибрати їх перед сном.