Що краще бітумна черепиця чи металочерепиця

Головна Сторінка » Що краще бітумна черепиця чи металочерепиця

Від якості покрівлі залежить не тільки естетичний вигляд даху, а і його надійність, стійкість та безпека. Саме тому під час вибору матеріалу потрібно детально вивчати характеристики. Зараз серед покупців найзатребуванішими є два види покрівлі металочерепиця та бітумна черепиця. Кожен з них має низку переваг. Проте, не знаючи особливостей цих варіантів, зробити вибір буде важко. В цій статті розповімо, чим відрізняється бітумна покрівля, та в яких випадках краще вибрати металочерепицю

Що краще бітумна черепиця чи металочерепиця: детальне порівняння

Обидва матеріали є міцними, довговічними та стильними. Проте, варто заглибитися в детальні описи, і стає зрозуміло, що між ними є достатньо багато відмінностей.

Отже, дізнаймося що краще: бітумна черепиця чи металочерепиця.

Основа та покрокова система

Порівняння варто почати з особливостей обрешітки. Це основа, на яку кріплять елементи будматеріалів. У випадку з бітумною черепицею встановлюється обрешітка, а поверх неї кріпляться ОСБ плити суцільним настилом. Крок в цьому випадку складає в межах 35 до 37 см. Для встановлення черепиці на металевій основі потрібна лише обрешітка. Крок може варіюватися в межах 10-40 см.

Шумо, гідро та теплоізоляція

Обидва види будматеріалів є стійкими до вологи, що забезпечує надійний захист від протікання та утворення плісняви. Проте, за показниками тепло- та шумоізоляції бітумна покрівля має значну перевагу. Вона не проводить тепло, а під час дощу створюється мінімальний шум. Отже, вирішуючи, металочерепиця чи бітумна черепиця краща за цим критерієм, варто обрати другий варіант.

Вага покриття

За цим критерієм бітумне покриття поступається черепиці з металу. В середньому вага листів складає в межах 8 до 26 кг на м2. Якщо вони містять декілька шарів, тоді навантаження суттєво збільшується.

У разі використання матеріалу вагою близько 24-26 кг необхідне укріплення фундаменту та кроквяної системи. Металочерепиця є значно легшою. Зазвичай квадратний метр покриття важить від 5 до 7 кг.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як чистити натяжні стелі: важливі поради

Пожежна безпека

Порівнюючи обрані типи покриття за цим показником, варто виділити металочерепицю. Цей будматеріал не підтримує горіння. Єдине, що може займатися під час пожежі це порошкова фарба. Гнучка покрівля, навпаки, відноситься до класу середньої горючості.

Розміри

Для цієї характеристики використовується основний показник ширина листа. Черепиця на основі металу має стандартні значення 1800-1200 мм. Розмір гнучкої покрівлі визначається гонтами. Він приблизно однаковий майже у всіх виробників. Показники складають 1000х300 мм.

Стійкість до пошкоджень

Часто покупці вирішують, що краще Катепал чи металочерепиця. Якщо розглядати стійкість до механічного впливу, тоді гнучка покрівля є дещо кращою.

Вона не деформується під впливом дощу, вітру та інших природніх явищ. Подряпини на такій поверхні майже не помітні. Якщо ж вони з’являються на металевій черепиці, то згодом це місце піддається корозії.

Термін служби

Період експлуатації обох будматеріалів залежить від кількості шарів та виробника. Наприклад, листи металочерепиці з покриттям Pural і товщиною приблизно 0,5 мм прослужать більше 50 років. В середньому цей вид покриття може використовуватися на протязі 10-50 років. Термін експлуатації бітумного покриття становить від 10 до 70 років.

Зручність монтажу

Гнучка покрівля є дещо простішою в установці. Її кріплять на самоклеючу смугу або спеціальну мастику. Для фіксації листів підходять звичайні цвяхи. Встановлюється будматеріал на дахах з ухилом 9.5 градусів та більше. Металочерепиця кріпиться з ухилом від 14 градусів. Для монтажу застосовуються поліпропіленові прокладки та саморізи.

Вартість

Ціна будматеріалів залежить від багатьох факторів. Зокрема, кількості шарів, технології, необхідності в супутніх пристосуваннях, а також виробника.

Якщо розглядати лише матеріал, то в кожній категорії можна знайти рішення під свій бюджет. Проте, повноцінна установка гнучкого покриття може обійтися трохи дорожче.

Переваги та недоліки покрівель

Розглянемо спершу металочерепицю. Цей варіант є можливо дещо дешевшим, має гарний об’ємний дизайн та відрізняється стійкістю до горіння. З недоліків варто виділити велику вагу, появу корозії у разі подряпин, а також низьку шумоізоляцію. Гнучка покрівля є легшою та простішою у монтажі, а також має високі показники шумоізоляції. До недоліків відносять середній клас горіння та вищу ціну.

Яка покрівлю краще обрати

Дізнавшись детально про обидва види покриття, ви зможете легше визначити необхідний варіант. Враховуйте стан даху, бюджет, вподобання щодо дизайну, загальну стилістику та витривалість. Якщо потрібна допомога з вибором, завжди можете звернутися до консультанта спеціалізованого магазину.

“Джерело: pandah.com.ua”

Господині. які дбають про затишок в оселі, іноді виконують роботу по дому, в якій немає потреби. Особливо, коли на них іде багато часу,а результату немає.

Розповімо про кілька домашніх справ, від яких можна відмовитись і ніхто цього навіть не помітить.