Що краще поставити: коронку або імплант

Головна Сторінка » Що краще поставити: коронку або імплант

Більшість людей відправляються до стоматолога тільки тоді, коли ситуація вже критична. Наприклад, зуби серйозно пошкоджені і потрібно тривале лікування. В такому випадку існує два варіанти лікування: видалення з подальшою установкою імплантів або відновлення з використанням коронок.

Вибір буває досить складним. Адже, мало хто знає, що саме передбачає імплантація зубів в Одесі і відновлення за допомогою коронок. У статті детально розберемо кожну конструкцію і дізнаємося, що краще для конкретного випадку.

Що краще: коронка або імплант

Першим і найбільш складним етапом є відвідування стоматолога і прийняття рішення про лікування. Але, вже під час консультації у хорошого стоматолога, ситуація прояснюється. Лікар проводить діагностику і пропонує ставити коронку або імплант. Він також детально розповідає про переваги та особливості кожної процедури.

Але, якщо хочете підготуватися до прийому і дізнатися більше інформації, тоді потрібно ознайомитися з визначенням конструкцій. Імпланти представляють собою спеціальні штифти, які можна сміливо назвати “штучними корінням”. Вони вставляються безпосередньо в кістку щелепи.

Для виготовлення використовується міцний і стійкий матеріал, який не провокує виникнення алергії (частіше, це титан). На штифт встановлюється абатмент, до якого приєднується коронка. У другому методі штифт не використовується. В цьому випадку незнімні протези кріпляться до решти зуба. Якщо твердих тканин зуба досить для кріплення конструкції, тоді в першу чергу розглядається він. Це обумовлено тим, що коронки дозволяють зберегти свої зуби.

Зубний імплант або коронка: що ставити

Після ознайомлення з особливостями кожної технології відновлення, зазвичай залишаються додаткові питання. Не зовсім зрозуміло, що ж краще: імплант зуба або коронка. В цьому випадку варто орієнтуватися на збереження зуба (в цьому випадку краще коронки). Але, потрібно враховувати і додаткові показники.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Візьміть за звичку ці чотири правила, щоб зберегти зуби здоровими до кінця життя

В яких випадках ставиться коронка на зуб

Одним з головних показань для вибору цього методу відновлення зубного ряду є руйнування приблизно половини зуба. Якщо в ньому є досить здорових тканин, тоді можна покрити їх коронкою. В цьому випадку зберігаються живі ділянки, а при правильному догляді і дотриманні рекомендацій конструкція може прослужити досить довго.

Додатковим показанням до установки є наявність великих пломб. Вони закривають зуб, але не захищають його. Сильні навантаження в цій області з часом призводять до появи тріщин. Коронка забезпечує захист цієї області.

Коли потрібно ставити імплант зуба

Особливістю імплантів є те, що вони повністю заміщають власні зуби. Така конструкція підходить для наступних випадків:

повна відсутність зубів;

дефекти одного або декількох зубів;

непереносимість знімного протеза.

Можуть бути й інші показання. Все залежить від стану зубних тканин і ясен. Обов’язково повинні бути дві умови: живого зуба недостатньо для реставрації і серйозне руйнування зуба, яке є показанням до видалення.

Що краще поставити коронку або імплант

Щоб прийняти вірне рішення, потрібно орієнтуватися на рекомендації лікаря, стан зубів, а також переваги і недоліки кожного методу. Серед переваг коронок на зубах можна виділити:

збереження частини зуба в разі часткового руйнування;

відновлення естетичного зовнішнього вигляду;

захист від руйнування (особливо зубів, в яких видалений нерв);

повноцінне відновлення жувальної функції.

Стоматологи рекомендують розглядати в першу чергу цей метод. Причиною є можливість збереження своїх зубів і захист їх від подальших руйнувань. Якщо розглядати імпланти, то серед переваг можна виділити стійкість до високих навантажень під час жування, простий догляд за конструкцією, довговічність.

“Джерело: vashzubnoy.com.ua”

“Ліцензія МОЗ України на провадження господарської діяльності з медичної практики.Рішення про видачу ліцензії від 07.09.2017 № 1059. Реєстраційне досьє від 03.08.2018 No сп/2319