Що має бути в раціоні щодня, щоб краще висиплятися: відповідь дієтолога

Головна Сторінка » Що має бути в раціоні щодня, щоб краще висиплятися: відповідь дієтолога

Щоб краще висипатися, треба щодня їсти більше фруктів і овочів. Вони є важливою частиною збалансованого харчування, а також збалансованого сну.

У цьому переконаний співавтор дослідження Тімо Партонен, доктор медичних наук, професор Фінського інституту здоров’я і добробуту в Гельсінкі, Фінляндія.

“Сон, харчування і фізична активність утворюють єдність. Позитивні зміни в одному з них відображаються на позитивних змінах у двох інших”, – сказав Fox News Digital тімо Партонен.

Сон менше як сім годин на добу або понад дев’яти годин на добу пов’язаний зі зменшенням споживання фруктів та овочів.

“Основний висновок полягає в тому, що нестача сну збігається з нездоровим харчуванням. Це означає, що програми контролю ваги повинні також звертати увагу на звички сну … оскільки це може зруйнувати або сприяти досягненню результату”, – підкреслив фахівець.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кому можна їсти перед сном і не набирати вагу: пояснення дієтолога

Науковці використали дані Національного дослідження FinHealth 2017, в якому взяли участь 5 043 дорослих віком від 18 років, пише Fox News.

Учасники розповіли про свій раціон та про звички сну, останні порівнювалися за трьома категоріями: короткий, нормальний і тривалий сон.

“Порівняно з нормальним сном, ті, хто спав коротко, споживали на 37 грамів менше фруктів та овочів на день, тоді як ті, хто спав довго, – на 73 грами менше на день. Автори дослідження дійшли висновку, що існує “послідовна закономірність, коли відхилення від нормальної тривалості сну пов’язане зі зменшенням споживання фруктів і овочів”, – йдеться у матеріалі.

Водночас дієтолог з Нью-Джерсі Ерін Палінскі-Вейд зауважила, що фрукти та овочі містять багато поживних речовин, які можуть підтримувати здоровий сон. За її словами, терпка вишня та банани містять мелатонін – гормон, який регулює цикл сну і неспання.

Щодо овочів, то дієтолог радить вживати темну листову зелень, таку як шпинат і капусту, адже вони є хорошим джерелом магнію – поживної речовини, яка також може допомогти підтримати сон.

Безсоння негативно позначається на самопочутті і працездатності. Серед основних причин – неправильне харчування.

Певні продукти можуть допомогти уникнути багатьох проблем зі здоров’ям і “відрегулювати” сон. Один з них – ківі. За словами дієтологів, фрукт благотворно впливає на нервову систему, тому найкраще з’їдати пару порцій за годину до сну.