Що робити чоловікам, яких примусово хочуть забрати до ТЦК – адвокат дав пораду

Головна Сторінка » Що робити чоловікам, яких примусово хочуть забрати до ТЦК – адвокат дав пораду

Якщо на вулиці до чоловіків підходять працівники ТЦК й пропонують проїхати з ними до військкомату чи відділку поліції, у них потрібно запитувати: це затримання чи доставлення.

Справа в тому, що це два різні поняття, розповів адвокат Роман Сімутін.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хто може заблокувати рахунки за порушення закону про мобілізацію: пояснення юриста

За його словами, доставлення – це добровільне супроводження громадянина до ТЦК або відділку. А затримання – процесуальна дія зі складанням протоколу, викликом адвоката, повідомленням родичів. Вона обмежується часовими рамками – не більше, ніж на три години, згідно зі статтею 263 КУпАП.

“Тобто після пред’явлення вимоги проїхати до ТЦК необхідно запитати – це затримання чи доставлення? Якщо працівник ТЦК повідомляє, що доставлення, тоді ви самі маєте право вирішувати – їхати чи ні”, – сказав адвокат.

Якщо ж мова йде про затримання, тоді негайно чітко та ввічливо треба повідомити працівнику поліції про необхідність виконати та забезпечити низку законних процесуальних вимог.

За два місяці, станом на 16 липня свої дані оновили майже 4,7 млн військовозобов’язаних українців. Переважно дані оновлюють у застосунку “Резерв+”.

Згідно з новим законом про мобілізацію, до 16 липня усі військовозобов’язані, призовники і резервісти віком від 18 до 60 років мали оновити свої дані через застосунок Резерв+, у ЦНАПі чи в ТЦК.