Пізня вечеря призводить до підвищення почуття голоду.
Такі висновки зробили науковці після проведених досліджень.
У журналі Cell Metabolism опублікували результати досліджень науковців університету Чикаго.
Вони вважають, що пізні перекушування призводять до посилення почуття голоду. А раніше встановили, що їжа перед сном призводить до ожиріння, харчових розладів та порушень нормального ритму сну.
Згідно з проведеним експериментом, проводилося спостереження над групою людей з явно вираженою зайвою вагою, харчування яких відбувалося у різному режимі. Частина піддослідних їла тоді, коли вимагав сам організм, інші ж харчувалися суворо за кожні чотири години.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому ввечері фрукти краще не їсти: три головні причини
Проводилося опитування, яке дозволяло з’ясувати, коли саме учасники експерименту зазнають голоду. Для чистоти результату додатково проводилися лабораторні дослідження та бралися зразки крові та жирової тканини людей. Вимірювалася температура тіла та йшов облік витрати енергії кожним суб’єктом.
Після закінчення експерименту встановили, що почуття голоду зростає у тієї групи людей, яка приймає їжу як доведеться, намагаючись перекусити чимось перед сном.
Подібне обумовлено зниженням рівня гормону лептину, наявність якого дає те саме “відчуття ситості”. Крім того, при пізньому прийомі їжі гірше спалювалися отримані з харчуванням калорії, за рахунок чого відбувалося накопичення жирової тканини.
Щоб перекусити пізно ввечері, не обов’язково брати чипси або печиво. Тим більше, вживання гострої, жирної або смаженої їжі може спричинити розлад шлунку, а продукти з великою кількістю доданого цукру можуть спричинити стрибки рівня глюкози в крові.
Коли справа доходить до пізнього перекусу, потрібно враховувати дві поживні речовини: білок і клітковину. Кисломолочний сир – найкращий пізній перекус для схуднення, який рекомендують дієтологи.