fbpx

Що затримує постачання танків Україні: глава армії Литви відповів

Головна Сторінка » Що затримує постачання танків Україні: глава армії Литви відповів

Україна не зможе відразу отримати велику кількість західних танків. Її війська не мають достатніх навичок, щоб нею керувати.

Країни НАТО не нададуть негайно Україні достатню кількість танків через дві причини. Одна з них це необхідність навчання ЗСУ, заявив командувач армії Литви Вальдемарас Рупшис, повідомляє LRT.

“Українська армія поки не використовувала танки цього типу, не має їх на озброєнні, тому початкова підтримка цими танками не така велика. Спочатку треба навчити військовий склад”, сказав генерал.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Це не звичайні часи” ‒ новий міністр оборони Німеччини висловився про допомогу Україні

Іншою причиною вназвав оборонну здатність кожної країни НАТО. Кожен з членів альянсу повинен окремо вирішувати, чи готовий передати танки.

“Інша річ у тому, що ми маємо власні плани оборони, і повинні гарантувати захист своєї країни. Зброю Україні передатимуть ті держави, які можуть дозволити собі такий ризик. Наявної у них зброї має вистачити на всю обороноздатність їхньої країни та Альянсу”, сказав командувач.

Уряд Естонії надасть Україні військову допомогу на 113 млн євро. Це найбільший пакет допомоги порівняно з тими, що надавали раніше. Включатиме десятки 155-мм і 122-мм гаубиць, тисячі снарядів і вантажівок до них, понад сотню протитанкових знарядь Carl-Gustav і понад тисячу одиниць боєприпасів до них.

Хоч озброєння частково взяли із запасів, які вже використовуються самою Естонією, уряд підтвердив, що це не призведе до зниження обороноздатності країни. Дефіцит невдовзі відновлять. Зокрема країна запланувала перехід на мобільні ракети K9, закуплені у Південної Кореї. До того ж, оборону Естонії підсилять союзники.

Generated by Feedzy