Що зробити сьогодні, щоб не “відлякати” любов та гроші: заборони дня

Головна Сторінка » Що зробити сьогодні, щоб не “відлякати” любов та гроші: заборони дня

27 лютого віряни згадують Григорія Паламу, архієпископа Фесалонійського.

Це православний святий Ромеї, ісихаст-практик, який здійснив довершене богословсько-теоретичне виправдання ісихазму. Народився в Константинополі в аристократичній родині. Він був іноком на горі Афон, а пізніше архієпископом міста Солуня.

Григорій Палама відомий своєю полемікою з богословами Варлаамом Калабрійським, Григорієм Акиндіном та Никифором Григорою щодо природи Світла Преображення. Він також написав трактат “Тріади на захист священомовчазних”. Григорій Палама був канонізований у лику святителя 1368 року.

27 лютого вшановують також Прокопія Декаполіта

Він був палестинським монахом VIII століття, борцем з іконоборством, сповідником та святим. Він народився в місті Селевкія (сучасна Йорданія), яке в той час входило до частини Палестини, відомої як Декаполіс. Прокопій обрав чернече життя і присвятив себе духовному очищенню та піднесенню душі до Бога.

У Константинополі Прокопій мужньо виступив проти іконоборства, розпочатого імператором Левом III. В своїх навчаннях він доводив, що вшанування ікон не є видом ідолопоклонства. Його ставлення викликало гнів імператора, і Прокопій був підданий жорстоким тортурам. Він витримав це разом із святим Василієм Визнавцем, своїм вірним побратимом чернечого життя.

Після смерті імператора 741 року Прокопій вийшов на волю і провів решту життя у монастирі. Він помер у глибокій старості.

Прикмети

Дме південний вітер до теплого літа.

Вже прилетіли шпаки чекайте на великий урожай.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що відзначаємо у березні: нова дата Благовіщення та інші церковні свята на кожен день

Горобці сидять під дахом і чистять пір’я буде потепління.

Що не можна робити, а що варто

Цього дня краще не шуміти, не кричати. Можна “відлякати” кохання і гроші.

Не варто кликати в гості друзів, цей день радять провести в колі сім’ї.

Щоб випадково не виглянути у вікно, наші предки завішували їх цього дня шторами ще вдень. Вважалося, що землею ходить нечиста сила, яка може потрапити до оселі, якщо подивитися на вулицю через вікно в вечірній час.

Дата найбільшого Великого посту в році залежать від дати святкування Великодня. Це перехідне свято, а значить його дата і дата посту щороку змінюється. Цьогоріч в Україні святкуватимуть Великдень 5 травня.

Великий піст починається за сім тижнів до Воскресіння Господнього. Він триватиме з 18 березня до 4 травня.