Хоча ягоди та фрукти можуть здаватися лякливими для вирощування, існує багато таких, які швидко ростуть у контейнерах.
Що найлегше вирощувати контейнерним способом розповіли експерти з садівництва.
Полуниця
Полуниця ідеально підходить для контейнерного садівництва, оскільки вона має неглибоку кореневу систему та швидко дає смачні ягоди, каже експерт з садівництва та засновник садового центру Sapcote Ендрю Порвол.
Це також гарні рослини, які дають гарні білі квіти ще до появи ягід.
Для найкращих результатів вибирайте сорти, що постійно плодоносять або мають нейтральний день, для безперервного збору врожаю протягом усього літа. Посадіть полуницю в добре дренованому ґрунті з великою кількістю органічної речовини, переконавшись, що ґрунт вологий, але не перезволожений.
Інжирний кущ
Інжирний кущ – це нижчий, більш кущистий варіант фігового дерева, який добре росте в контейнері. Якщо його придбати як розсаду (на відміну від вирощування з насіння), він легко плодоносить, часто протягом першого року. Це відбувається протягом двох основних сезонів плодоношення: на початку літа, а потім наприкінці літа або на початку осені.
“Більшість інжирів самозапилюються і можуть плодоносити в перший рік після посадки”, – каже експерт з садівництва та засновник Wyse Guide Калеб Вайз.
Часто їх можна придбати з уже збереженими плодами на гілках.
Інжирні кущі віддають перевагу шести або більше годинам сонця на день і найкраще ростуть у добре дренованому ґрунті. Ви можете перезимувати їх у гаражі або підвалі, коли вони перейдуть у стан спокою в зимові місяці, а потім винести їх назад, коли погода знову потеплішає.
Міні-кавуни
Справжнє літо не настає, поки у вас немає кавуна, яким можна перекусити, і ви можете виростити його власноруч у контейнері вдома або на терасі. Головне вирощувати міні-сорти. Вони дозрівають швидше порівняно з повнорозмірними кавунами.
Прикладами є цукрові малюки. Підтримуйте ґрунт вологим, але не мокрим. Система шпалер корисна для в’янучих сортів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому слива не дає плодів: чотири головні причини на думку селекціонера
Карликова чорниця
Новіші сорти компактної карликової чорниці ідеально підходять для контейнерів і дають солодкі плоди, не вимагаючи років дозрівання.
“Вони пропонують гарні сезонні зміни кольору свого листя. І більшість контейнерних сортів плодоносять у перший рік після посадки, а збір урожаю відбувається через два-три місяці після цвітіння”, – каже Порвол.
Чорниця віддає перевагу кислим умовам, тому вибирайте кислий ґрунт для горщика з pH від 4,5 до 5,5 і регулярно підгодовуйте їх кислим добривом. Обов’язково регулярно поливайте та додавайте мульчу, щоб допомогти контейнеру зберегти вологу.
Вишні
Вишні, такі як сорти Aunt Molly’s, Pineapple та Goldie, – це золотисті плоди, схожі на крихітні помідори, загорнуті в паперове листя, але з терпким, солодким смаком.
Виберіть широкий контейнер, щоб розмістити їх розлогу рослину, і не дивуйтеся, якщо вони самосіються наступного року.
Альпійська малина
Альпійська малина – це компактні сорти ягоди без шипів, які чудово ростуть у контейнерах. Вони цінуються за свій витончений розмір, солодкий смак і здатність надійно плодоносити навіть у невеликих приміщеннях.
Вони дають дрібні, але насичено ароматизовані ягоди і не розростаються агресивно, як традиційна малина.
Обов’язково садіть альпійську малину в глибокі контейнери. Підтримуйте ґрунт вологим, але не мокрим, і підживлюйте збалансованим органічним добривом.
Гладіолуси садять не лише на клумбах, а й в кашпо. Це чудовий варіант для тих, хто хоче їх бачити у себе на балконі чи терасі.
Щоб ці яскраві квіти тішили своїм розкішним цвітінням, важливо знати, як правильно їх висаджувати в горщики. Gazeta.ua розповість покрокові дії.