Шість найгірших помилок садівників, які призводять до загибелі рослин

Головна Сторінка » Шість найгірших помилок садівників, які призводять до загибелі рослин

Навіть досвідчені садівники іноді роблять помилки, які можуть призвести до загибелі рослин.

Щоб ваш сад тішив вас своїм пишним цвітінням, врахуйте ці шість поширених помилок, які можуть стати фатальними для квітів, кущів та дерев.

Перезволоження ґрунту

Багато садівників часто не враховують, скільки води насправді потрібно рослинам. Перезволоження ґрунту може призвести до гниття коренів, грибкових хвороб і навіть загибелі рослин. Завжди стежте за рівнем вологи і не поливайте без потреби.

Неправильний вибір місця для рослин

Не всі рослини люблять сонце або тінь однаково! Якщо ви посадите рослину, яка потребує багато світла, у затіненому місці, вона не буде рости, а якщо поставите тенелюбиву рослину на сонце, вона згорить. Перед посадкою завжди читайте інструкцію на пакуванні насіння або звертайтесь до досвідчених садівників.

Перегодовування рослин

Хоча здається, що рослини люблять їсти, надмірне використання добрив може призвести до проблем. Надлишок азоту може спричинити ріст великої кількості зелені, але не буде достатньо енергії для цвітіння або плодоношення.

Не очищені інструменти

Брудні інструменти – це спосіб перенесення хвороб. Невчасно очищені лопати, ножиці або садові рукавички можуть заражати рослини, поширюючи бактерії та грибки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рослини-вбивці: які популярні садові квіти вважаються отруйними для людей та котів

Невірне обрізання дерев і чагарників

Неправильне або надмірне обрізання може пошкодити рослини, сповільнити їх ріст і навіть викликати їх загибель. Завжди вивчайте особливості обрізки для кожного виду рослини і використовуйте чисті та гострі інструменти.

Неуважність до шкідників

Пропустити момент, коли шкідники атакують ваші рослини – це велика помилка. Деякі з них можуть швидко знищити посадки. Регулярно перевіряйте свої рослини на наявність шкідників і не бійтеся застосовувати природні або органічні засоби боротьби.

Використання неякісного насіння

Купівля насіння у неперевірених джерелах може призвести до того, що ви отримаєте рослини з низькою схожістю або навіть заражені хворобами. Завжди вибирайте насіння від надійних постачальників.

Калікарпа – одна з найефектніших рослин в осінньому та зимовому саду. Її ще називають декоративною бузиною з яскравими фіолетово-пурпуровими плодами. Найдивніше те, що ягоди калікарпи прикрашають кущі навіть взимку після опадання листя, а іноді вони залишаються висіти аж до березня.

Калікарпа є достатньо морозостійкою рослиною, але важливо враховувати її видову належність. Оптимальний час для посадки калікарпи – весна або осінь. Весняна посадка дає рослині більше часу для адаптації та укорінення до настання зими.