Шість випадків, коли одяг треба прати навиворіт

Головна Сторінка » Шість випадків, коли одяг треба прати навиворіт

Щоб зберегти речі у хорошому стані надовго, варто деякі з них прати лише навиворіт. Такий спосіб може значно подовжити термін служби улюблених речей.

Цей простий трюк допоможе уникнути зносу тканин, вицвітання кольорів та збереження принтів.

Експерт із прибирання Джолі Керр розповіла для Better Homes Gardens, що цей прийом захистить одяг від втрати кольору, що особливо важливо для темних і яскравих речей. До того ж, коли ви вивертаєте речі перед пранням, тканина ефективніше очищується від бруду з тіла. Так тканина буде не лише чистішою, а й матиме приємніший аромат.

Експертка радить прати навиворіт одяг з бісером або іншими прикрасами, в тому числі делікатними ґудзиками. Так ви захистите його від пошкоджень. Загалом Керр назвала шість випадків, коли речі в барабан треба відправляти вивернутими.

Темний одяг, включно з темним денімом

Чорний і темний одяг, включно з темним денімом, із часом тьмяніє під впливом води і миючих засобів. Прання також може сприяти вицвітанню тканини і втраті кольору, тому їх краще прати навиворіт. До того ж, Керр радить прати темні тканини в холодній воді. Сушити такий одяг треба подалі від прямих сонячних променів.

Яскраві кольорові тканини

Як і темний одяг, яскраві тканини з принтом можуть з часом потьмяніти через багаторазовий вплив води, миючих засобів і засобів для виведення плям, а також тертя. Вивертання таких тканин навиворіт перед пранням допоможе зберегти колір і візерунки, не даючи їм потьмяніти через багаторазове прання. Допомогти може і використання холодної води.

Одяг для тренувань та спорту

Є кілька вагомих причин для того, щоб випрати одяг для тренувань і активного відпочинку, зокрема легінси, навиворіт. Це один з найефективніших способів забезпечити свіжий запах тренувального одягу, просоченого потом, оскільки бактерії, що викликають неприємний запах, можуть накопичуватися на внутрішній стороні.

Вивертання спортивного одягу навиворіт також допомагає запобігти вицвітанню. Зрештою, це ще й захистить тканину від утворення катишків, зачіпок та інших структурних пошкоджень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як навчитись правильно дозувати порошок у пральну машинку: експерт порівняв його із сіллю

Піжама, спідня білизна та шкарпетки

Як і у випадку з одягом для тренувань, внутрішня частина піжами, спідньої білизни та шкарпеток це місце найбільшої концентрації забруднень, таких як піт і омертвіла шкіра. Якщо вивернути ці речі навиворіт перед пранням, вони будуть максимально чистими. Це також допоможе захистити делікатні тканини, такі як тонка бавовна, від утворення котишків і запобігти пошкодженню декоративних елементів, таких як ґудзики або вишивка.

Якщо на шкарпетках або будь-якому іншому одязі є видимі забруднення або волосся, зокрема шерсть домашніх тварин, краще прати їх, не вивертаючи. Це дозволить воді та мийному засобу безпосередньо контактувати з найбруднішою стороною виробу.

Одяг, забруднений потом і дезодорантом

Вивертання одягу навиворіт дозволяє воді та мийному засобу більше контактувати з потом і дезодорантом, які швидко накопичуються в області пахв на сорочках, блузках, пуловерах та інших речах. Якщо ви помітили, що ваші сорочки часто виходять з прання з видимими плямами, нальотом або жорсткою, схожою на картон, текстурою, перехід на прання навиворіт може бути простим рішенням, наголошує Керр.

Делікатні тканини, схильні до зминання або утворення зачіпок

Вивертання одягу навиворіт може захистити делікатні тканини. На додаток, покладіть вироби у захисний сітчастий мішок, періть разом з іншими подібними тканинами та уникайте об’ємних, важких речей із декоративними елементами, щоб зменшити тертя, якому піддаються тканини, схильні до зминання чи утворення зачіпок.

Вивести плями з одягу в домашніх умовах цілком реально, якщо знати кілька ефективних методів.

Використання простих засобів, таких як сода, лимонний сік чи оцет, часто виявляється не менш дієвим, ніж спеціальні засоби з магазину.

Ці способи допоможуть видалити бруд і повернути улюбленим речам бездоганний вигляд.