Шлях до серця лежить через шлунок – що слід пам’ятати у день чоловіків

Головна Сторінка » Шлях до серця лежить через шлунок – що слід пам’ятати у день чоловіків

19 листопада відзначається міжнародний день чоловіків. Вперше його відсвяткували 1999 року в Тринідад і Тобаго. Це острівна держава в південній частині Карибського моря, неподалік від узбережжя Венесуели.

Він був створений для залучення уваги до гендерної дискримінації чоловіків і проблеми нерівності статей. Організатори свята роблять акцент на збереженні здоров’я хлопчиків і чоловіків, підкреслюється позитивний вплив чоловіків на родину та виховання дітей. На даний момент свято відзначається в більш ніж 60 країнах світу.

Міжнародний чоловічий день звертає увагу суспільства на проблеми дискримінації чоловіків в області охорони здоров’я, сімейного права, освіти, ЗМІ та показати позитивний вплив чоловіків і їх досягнення.

Щорічно всім країнам пропонується якась одна основна тема святкування. Це “Чоловіче здоров’я”, “Лікування і прощення”, “Позитивна роль чоловіків”. Кожна держава і кожне місто має право вибрати актуальну для себе тему.

Відомо, що чоловіки рідше за жінок переймаються своїм здоров’ям. Вони рідше за жінок звертаються за медичною допомогою та дотримуються рекомендацій медиків. За словами колишньої в.о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун, у віці 50 років хоча б одну хронічну хворобу мають 37% чоловіків.

Gazeta.ua пропонує топ-5 не банальних чоловічих захворювань, якими часто хворіють представники сильної статі.

ДІАБЕТ II ТИПУ

Надлишок цукру в крові обіцяє вкрай несолодке життя. У випадку діабету другого типу організм просто перестає сприймати інсулін, який в нормі регулює рівень глюкози в крові. Це на все життя діабет невиліковний. Він виникає у повних людей старше 40 років, з генетичною схильністю до цієї хвороби.

Жирова тканина, як правило, у чоловіків накопичується за абдомінальної-вісцерального типу навколо внутрішніх органів, печінки, нирок, підшлункової залози. Це те, що називають зазвичай пивним животом, або фігурою типу “яблуко”. В результаті порушується взаємодія інсуліну з клітинами внутрішніх органів, та й весь хід обмінних процесів взагалі.

Дослідження Університету Глазго показало, що середній індекс маси тіла у чоловіків, які отримують діагноз “діабет II типу”, 31,8 (при нормі до 25).

ЗАХВОРЮВАННЯ ЛЕГЕНІВ

Хронічна обструктивна хвороба легенів (ХОЗЛ) частково незворотне обмеження доступу повітря в дихальні шляхи. У світі ХОЗЛ зустрічається у 9 чоловіків 25-49 років на 1000 осіб, у жінок такого ж віку цей показник нижчий 4 на 1000.

Це відбувається, бо чоловіки більше курять. За даними ВООЗ, на одну палючу жінку в світі припадає чотири курці-чоловіки. Також чоловіки часто працюють в шахтах, на металургійних і цементних підприємствах, тобто там, де повітря не сприяє здоров’ю. Це єдина причина того, що частіше хворіють ХОЗЛ представники сильної статі.

Аби вберегтися варто не курити, частіше дихати свіжим повітрям. Люди, що палять, ведуть активний спосіб життя, здатні знизити ризик захворювання ХОЗЛ на 30-40% в порівнянні з тими, хто димить і нехтує фізичним навантаженням.

ПАХОВА ГРИЖА

80% від усіх варіацій гриж, при якому органи черевної порожнини виходять за її межі через паховий канал. Зустрічається у 5 дорослих чоловіків на 1000 чоловік-в п’ять разів частіше, ніж серед жінок. У групі ризику в основному 40-60-річні чоловіки.

Це відбувається, бо у жінок паховий канал заповнює велика кругла зв’язка матки, то у чоловіків в цьому ж місці проходить м’який насіннєвий канатик і судини, що живлять яєчко. Тому будь-які навантаження, запори, проблеми з сечовипусканням, тобто, все те, що змушує тужитися і надриватися швидше спровокують поява грижі там, де для неї більше місця і менше опір.

Варто стежити за масою тіла і масою інших факторів ризику. Не запускати захворювання, які, на перший погляд, не мають відношення до того, що у тебе нижче пояса, наприклад, застуду з сильним кашлем, який призводить до підвищення внутрішньочеревного тиску. Ти можеш самостійно розпізнати ознаки наміченої пахової грижі, придивившись до свого тіла. Округлі випинання в області кореня мошонки, збільшення її в об’ємі, тягнучі болі в мошонці або яєчку, що посилюються при навантаженні зміни і нові відчуття, які можуть вказувати на появу пахової грижі.

ПОДАГРА

Буквально “нога в капкані” проявляється у вигляді постійно возобновляющегося артриту, який вражає, як правило, дрібні суглоби стопи (в основному великого пальця). Відбувається це через підвищений вміст в крові сечової кислоти, яка в результаті накопичується в м’яких тканинах. Причина того, що чоловік повний сечовою кислотою, або ослаблена функція нирок, або неправильне харчування, або, прости, алкоголізм. У 9 з 10 випадках подагрою хворіють чоловіки у віці 40-50 років.

Згідно ряду наукових припущень, жіночий статевий гормон сприяє кращому виведенню сечової кислоти з організму. Зауважимо, що у великих кількостях пурини є в м’ясі молодих тварин, ковбасі, рибі, устрицях, пиві і сухому вині, мізках, печінці продуктах, якими не гребує жоден нормальний чоловік.

Концентрацію сечової кислоти в організмі допоможуть знизити полуниця, вишня, смородина. При відсутності проблем з нирками і серцем в якості профілактики подагри бажано випивати за добу не менше 1-1,5 літра рідини. Ну і побільше овочів.

ВИРАЗКА ШЛУНКА

Якщо чоловіків мучить печія, нудота або тяжкість в шлунку після їжі, можливо, у тебе виразка болячка, а то і дірка прямо в шлунку. Це все через “хелікобактер пілорі”. Це і надзвичайно поширена бактерія, і феноменально живуча єдина, яка навчилася жити в їдкою шлункової середовищі. Проникнувши в організм, вона закріплюється на слизовій шлунка, розмножується і, фігурально висловлюючись, прогризає в тобі ямки. Хворих на виразку-чоловіків у віці 25-40 років в 6-7 разів більше, ніж їх ровесниць.

Зараження бактерією тільки в 20% випадків призводить до виразки або гастриту. Слизова шлунка досить потужна захисна система, і пробити її можна, тільки якщо ми самі допомагаємо бактеріям. І чоловіки, і жінки випивають, харчуються чорт знає чим і відчувають стрес. Але у жінок естрогени сприяють кровопостачанню і регенерації тканин. А наш тестостерон до слизових байдужий.

Потрібно зайвий раз не провокувати бактерію. Тобто, не зловживати солоненьким, поменше пити міцні напої. КУ власників I групи з позитивним резус-фактором ризик розвитку хвороби вище на 10-20%, ніж у інших, найімовірніше, через особливості реакції їх імунної системи на H. Pylori. Якщо у тебе саме такі дані, уважно стеж за станом шлунка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Простатит загострюється від алкоголю

Якщо вживати яблуко щодня, то організм насититься вітамінами С, А, магнієм і залізом. Завдяки цим елементам, фрукт здатен вберегти вас від серцево-судинних захворювань та хвороб дихальних шляхів.

Завдяки речовинам, які входять у склад фруктів, яблука борються із карієсом та запобігають появі зубного нальоту. Але яблуко не може замінити повноцінний догляд за зубами.

Яблуко здатне змінити вашу фігуру воно малокалорійне, тож сприяє схудненню. Але, аби схуднути, необхідно їх вживати сирими. А завдяки пектину, що міститься у яблуці, ви довше залишитесь ситими.