Шмигаль сказав, коли ситуація зі світлом може покращитись

Головна Сторінка » Шмигаль сказав, коли ситуація зі світлом може покращитись

Ситуація в енергетиці може покращитися у двадцятих числах липня.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль сказав про на засіданні уряду у вівторок.

“Тема, яка постійно в центрі уваги уряду – це енергетика. Ситуація залишається дуже складною. Через наслідки тотальних ворожих обстрілів і спеку погодинні відключення тривають. Водночас у двадцятих числах липня розраховуємо на поліпшення ситуації”, – повідомив він.

Мають закінчитися ремонтні роботи на деяких об’єктах генерації, що збільшить потужність в енергосистемі.

“Також магістральним напрямом є розвиток децентралізованої генерації. Уряд розробив і вже частково запустив комплекс заходів, який стимулюватиме громадян і бізнес до енергетичної стійкості”, – додав прем’єр.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Міненерго спростувало російські фейки про тривалі відключення світла

Розробили кредити для громадян під 0% до 480 тис. грн на 10 років для встановлення сонячних, вітрових установок і систем накопичення електроенергії, пільгові кредити для малого та середнього бізнесу до 150 млн грн терміном до 10 років під 5-7-9% річних для встановлення газової електрогенерації, кредити для ОСББ на суму до 5 млн грн, кредити для великого бізнесу на 5-7 років під 14-16% річних під заставу обладнання.

“Також до парламенту подано законопроєкти про скасування мита і ПДВ на ввезення енергетичного обладнання. Розраховуємо на оперативне ухвалення Верховною Радою цих законопроєктів. Очікуємо, що не пізніше 25 липня всі ці механізми запрацюють на повну силу”, – підсумував Шмигаль.

Взимку відключення світла в Україні можуть бути по 12 годин на добу.

Це базовий прогноз, однак, ситуація може як покращитися, так і погіршитися. Про це розповів генеральний директор енергетичної компанії Yasno Сергій Коваленко.

За його словами, реальні прогнози на зиму робитимуть наприкінці серпня.