Шольц закликав позбавитися від впливу Китаю

Головна Сторінка » Шольц закликав позбавитися від впливу Китаю

Канцлер Німеччини Олаф Шольц закликав Європейський Союз зменшити свою залежність від Китаю.

Пекін усе більше діє як суперник і конкурент, а не як партнер, передає Bloomberg.

“Наші стосунки з Китаєм влучно описуються тріадою “партнер, конкурент, системний суперник” хоча, без сумніву, суперництво та конкуренція з боку Китаю зросли. ЄС знає про цей розвиток подій та реагує відповідно”, сказав Шольц.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Минуле не зможе перемогти майбутнє”: Шольц прокоментував парад у Москві

Він погодився з президенткою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн, що блок з 27 країн не повинен прагнути до негайного відокремлення від Китаю. Необхідно впроваджувати “розумне зниження ризиків”.

ЄС має запропонувати нові партнерства та торгові угоди державам “глобального півдня”. Вони мають створити робочі місця та багатство на місцях в Африці, Азії та Південній Америці. Це допоможе зменшити економічну залежність від Китаю.

Напруга зросла через дедалі більш агресивну позицію КНР щодо Тайваню. Повномасштабне вторгнення Росії в Україну виявило надмірну залежність Німеччини від російського палива. Тепер уряд Шольца прагне уникнути подібної помилки з Китаєм у сферах технології та сировини.

Президент Володимир Зеленський наприкінці квітня провів першу розмову з китайським лідером Сі Цзіньпіном. Пізніше український президент розповів, що вони обговорили, як досягти “справедливого і стійкого миру” без територіальних компромісів з боку України. Китайська сторона за підсумками розмови лідерів наголосила, що “всі сторони повинні скористатися можливістю створити сприятливі умови для політичного врегулювання кризи”.

Водночас Китай не вважає війну в Україні агресією з боку Росії, хоча раніше Пекін і голосував за резолюцію ООН із таким формулюванням.

Ідеться про голосування Китаю за резолюцію Генеральної асамблеї ООН 26 квітня, яка містить жорсткі формулювання щодо російського вторгнення в Україну.

Постійне представництво КНР при ООН заявило, що позиція Пекіна щодо російського вторгнення не змінилася. Китайські дипломати нібито голосували за весь текст резолюції, а не за схвалення пункту щодо російської агресії.

Китай ніколи не засуджував вторгнення в Україну і піддавався критиці з боку Заходу за свою позицію щодо війни.