fbpx

Шпигунська повітряна куля над США ‒ у Пентагоні зробили заяву

Головна Сторінка » Шпигунська повітряна куля над США ‒ у Пентагоні зробили заяву

Висотний аеростат спостереження, який помітили над континентальною частиною США, ймовірно, є китайським.

Пентагон за ним стежить уже кілька днів, повідомляє CNN.

Появу апарата в небі прокоментував речник Пентагону бригадний генерал Патрік Райдер. Він каже, що за шпигунською кулею спостерігають вже декілька днів, відколи вона пролетіла над північною частиною США.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Німеччині спіймали російського шпигуна – ЗМІ

“Повітряна куля зараз летить на висоті, що значно перевищує комерційний повітряний рух, і не становить військової або фізичної загрози для людей на землі”, сказав Райдер.

Щоб уламки не завдали значної шкоди, кулю вирішили поки не збивати.

“Ми впевнені, що цей висотний аеростат належить Китаю. Випадки такої активності спостерігалися протягом останніх кількох років, у тому числі адміністрацією”, ‒ наголосив Райдер.

За його словами, хоча поточна траєкторія польоту повітряної кулі проходить над “кількома конфіденційними місцями”, це не становить значного ризику.

Голова Командування повітряної мобільності ВПС США генерал Майк Мініхан вважає, що війна між Китаєм і Сполученими Штатами може початися через два роки.

Про це йдеться у службовій записці, яку він передав підлеглим. На думку генерала, до потенційного конфлікту залишилося менше часу, ніж вважають інші високопоставлені американські чиновники в оборонному відомстві, повідомляє The Washington Post.

Generated by Feedzy