fbpx

Штрафи за незаконний вилов риби збільшать у десятки разів

Головна Сторінка » Штрафи за незаконний вилов риби збільшать у десятки разів

Уряд збільшив розміри штрафів за незаконний вилов риби. Відповідну постанову затвердив 6 жовтня.

Потребу збільшення штрафів обумовили тим, що востаннє їх переглядали 10 років тому, тож вони не відповідають економічній ситуації в країні й не спонукають порушників припинити незаконну діяльність. Про це йдеться в рішенні Міністерства аграрної політики та продовольства України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Для боротьби із браконьєрами спалили 2,5 тис. рідкісних рогів носорогів

Відтепер за незаконний вилов раків треба буде заплатити в 130 разів більше, ніж було досі, за карася сріблястого – у 93 рази більше, а за окуня – у 186 разів.

“Виснаження рибних запасів загрожує значно більше, ніж здається. Масовий незаконний вилов, неконтрольоване забруднення водойм спричиняє радикальне зменшення здатності риб до відтворення. І в певних випадках це означає їх повне знищення. Тому державна політика щодо порушників, які вдаються до незаконного рибальства, буде жорсткішою”, – каже міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко.

Також реалізація постанови збільшить надходження коштів до місцевих бюджетів у вигляді відшкодування збитків рибному господарству внаслідок порушення правил рибальства.

Браконьєра затоптали слони в ПАР під час його втечі від рейнджерів. Чоловік загинув у Національному парку Крюгера, де полював на носорогів.